Haberi Paylaş

Attığı yumruk sonrası İYİ Partili Örs yoğun bakıma kaldırılmıştı! "Özür dilemeyeceğim" diyen AK Partili Işık çark etti

Politika Haberleri

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde attığı yumrukla İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ü yoğun bakımlık eden AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'tan yeni açıklama geldi. Geçtiğimiz hafta, "Özür dilemeyeceğim" diyerek pişman olmadığını belirten Işık, bu sefer de üzgün olduğunu söyledi. Işık, "Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sayın Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum" ifadelerini kullandı.

TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde çıkan kavgada attığı yumrukla İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs'ü yoğun bakımlık eden AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'tan bir açıklama daha geldi. Olayın hemen ardından yaptığı açıklamada, "Özür dilemeyeceğim" diyen AK Partili Işık, Örs'ün sağlık durumunun iyi olmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından yazılı açıklama yapan Işık, "Geçtiğimiz günlerde, TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan rahatsızlık verici gündemden dolayı üzgünüm. Bugüne değin; basında şahsıma atfen yer alan hiçbir açıklama tarafımdan yapılmamıştır. Milletvekili arkadaşım Sn. Hüseyin Örs'ün hastaneden taburcu olması ve sağlık durumunun iyi olması beni ziyadesiyle mutlu etti. Olaydan kaynaklı istirahat sürem bittikten sonra Sayın Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum. Ümidim odur ki; bundan sonraki Meclis çalışmalarında böyle bir görüntü hiçbir zaman olmasın. Saygılarımla." ifadelerini kullandı.

Attığı yumruk için 'Özür dilemeyeceğim' diyen AK Partili Işık'ın yeni açıklaması çok farklı: Sayın Örs'le bir araya gelmekten memnun olurum

TBMM'deki bütçe görüşmelerinde AK Parti ile muhalefet milletvekilleri arasında tartışma çıkmıştı. Yaşanan arbedede, AK Partili Zafer Işık, İYİ Partili Hüseyin Örs'e yumruk atmıştı. Işık'ın parmağındaki yüzük nedeniyle Örs'ün başında açılma meydana gelmişti. Kalp rahatsızlığı olduğu öğrenilen ve geçtiğimiz sene kalp pili takılan Örs, tedbir amaçlı olarak yoğun bakıma alınmış, tedavisinin ardından taburcu edilmişti.

Attığı yumruk sonrası İYİ Partili Örs yoğun bakıma kaldırılmıştı! 'Özür dilemeyeceğim' diyen AK Partili Işık çark etti

Kavganın hemen ardından konuşan AK Partili Zafer Işık,İYİ Parti grubunun saldırması sonucu mukavemet gösterdiklerini savunmuştu. Işık, Örs'e vururken elinde bir cismin olmadığını ve yere düşerken yaralanmış olabileceğini söylemişti. Işık, "Zaman zaman Genel Kurul'da böyle şeyler olur. Özür dilemeyeceğim" demişti.

Olaydan sonra açıklama yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz da Zafer Işık hakkında, "adam öldürmeye tam teşebbüsten" suç duyurusunda bulunacaklarını söylemişti. Poyraz, "İki buçuk dakika daha geç gelseymiş bugün Hüseyin Örs hakkında 'merhum' diye konuşabilirdik. Bununla ilgili hem TBMM doktorları hem de Güven Hastanesi doktorları, gerekli raporları resmi mercilere bildirdiler. Biz de Hüseyin Bey kendine geldikten sonra kendisinden vekaletnamesini alıp bu sürece ilişkin Sayın Genel Başkanımızın da dikkatli ve titiz takibiyle birlikte 'adam öldürmeye tam teşebbüsten' dolayı gerekli suç duyurularında bulunacağız" diye konuşmuştu.

Kaynak: ANKA / Politika

Milletvekili Hüseyin Örs Zafer Işık AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Cevap :

Siz çark dersiniz bizler dansöz. :))

Cevap Yaz415Yayından Kaldır
Niğra:

vekil vekil kendine gel ben sana oy verip iktidara getirdiysem adam öldür demedim .demokratik ortamda çözüm bul dedim. eli katillere neden katil denir özür dilesende dilemesende hiç önemi yok.oturup ağlaman gerek

Cevap Yaz533Yayından Kaldır
İsm:

Trabzon 'lu dayak yiyen biri için çok zor bir durum.

Cevap Yaz24Yayından Kaldır
Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title