Haberi Paylaş

İYİ Partili Ağıralioğlu'ndan "İstifa edecek misiniz?" sorusuna yanıt: Ben itiraz ettim

Politika Haberleri

"Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız" diyerek 6'lı Masa'nın aday belirleme sürecine yönelik sert ifadeler kullanan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'na katıldığı canlı yayında "İstifa edecek misiniz?" diye soruldu. Ağıralioğlu, "Ben itiraz ettim. Benim itirazım partime yapılanlara, genel başkanımın maruz kaldığı muameleye." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına itiraz edip 6'lı Masa'daki aday belirleme sürecine zehir zemberek sözlerle tepki gösteren İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'nun sözleri Millet İttifakı'nda deprem etkisi yarattı. Ağıralioğlu, "Biz bugün çok önemli bir eşiğe geldik. Milletimizin ihtiyacı böyle olduğu için arz ediyorum. Vicdan sıkışmıştır. Tarih sıkışmıştır. Tercih sıkışmıştır. Devletin şerefli makamlarını bölücülerin pazarlığı haline getirdiler. Kurucusu olduğumuz masada bize pusu kurulmasından rahatsızız. Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığından rahatsız değiliz. Ama dayatılan adaya karşıyız." dedi.

Tepkilerin odağı haline gelen Yavuz Ağıralioğlu, Habertürk TV'de Mehmet Akif Ersoy'un sorularını yanıtladı. Ağıralioğlu, "İstifa edecek misiniz?" sorusuna, "Ben itiraz ettim. Benim itirazım partime yapılanlara, genel başkanımın maruz kaldığı muameleye. Ben genel başkanın istişare sürecine dahil olduğu mızıkçılık yapacağım iradesini temsil etmiyorum. Milletten duyduğumu masaya arz ediyorum." yanıtını verdi.

Ağıralioğlu, şunları söyledi: "Dönüş sürecindeki Cumhurbaşkanlığı yardımcılığı dair bütün bunlarla istişare süreçlerde yüzümüze vurulan kekremsi ifadeler, masada, maşeri muhalefet vicdanında bu işi görmezden gelin, anlayışlı olun diye İYİ Parti'nin hissesine tahammülü düşündü. Söylediklerimizin ciddiye alınmadığını gördüm. Ben partimden rahatsız değilim, partime yapılanlardan rahatsızım.

İYİ Parti'nin kırmızı çizgilerin doğru anlaşılmasını isterim. Bize gizli ve hususi gündemimiz varmış gibi pazarlanıyor olması, sanki görüşmelerin böyle sızdırılması, mevki pazarlıkları yapıyormuş gibi İYİ Parti'nin ilzam edildiği. Ben testi kırılmadan uyarmış oldum.

Bu Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin Cumhurbaşkanı adaylığı. Bu sürece nasıl bakıyorum? Nasıl yönetiyorsunuz? Muhalefetteki demomuz budur. Ben endişemi ifade ettim. Kurucusu olduğumuz masada bize böyle davranan yarın güçlü olduğunda bize ne yapar endişesi duyuyorum. Helalleşmek metaforuyla milleti sarıp sarmalarsanız İYİ Parti ile de helalleşeceksiniz.

İstişareden çıkan kararlara uyulmak zorundadır. Görülsün ki İYİ Parti kırıldı. 5 yıllık emekler var. Bu emeklerin bu şekilde heba edilmesine bir itirazdır. Biz insanız, kalbimiz var, umutlarımız var. İYİ Parti şimdi sahada gücünün kırılmasına sebep olan coşku kaybı var, o da bu süreçteki nezaketsizliktir. Ben siyasette İYİ Parti'yi hep üçüncü yol gibi bildim. Benim mesuliyet alanımda hep bir makul üçüncü yol. 'Hepimiz beraberiz' diyebilen, seçmenin hepsini canından aziz bilen herkesi kendinden bilebilen bir siyasi şuurun inşa edileceği kulvarda gördüm."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Yavuz Ağıralioğlu Meral Akşener Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

Adana001 Merkez:

İstifa et yavuz istifa et medyatik olma hırsın seni küçülttü

Cevap Yaz11Yayından Kaldır
I D:

Sayin Ağıralioğlu kimse takmıyor bırak artık herkez işini yapsın kardeşim.ufak bir toplantinizda sorunlar çözülür neden koşturuyorsunuz siyaset diyelimmi bunun adina

Cevap Yaz02Yayından Kaldır
t t:

Tehdit almış beli

Cevap Yaz00Yayından Kaldır
Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title