Haberi Paylaş
Hdp Heyeti Bakan Bozdağ'ı Ziyaret Etti

Hdp Heyeti Bakan Bozdağ'ı Ziyaret Etti

Politika Haberleri

Heyetin hasta tutuklularla ilgili hazırlanan raporu Bakan Bozdağ'a sunduğu bildirildi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ı ziyaret eden HDP heyetinin, hasta tutuklularla ilgili hazırlanan rapor sundukları bildirildi.

HDP'den yapılan açıklamada, Grup Başkanvekili Pervin Buldan ile Şırnak Milletvekilleri Selma Irmak ve Faysal Sarıyıldız'ın Bozdağ'la makamında bir görüşme gerçekleştirdikleri belirtildi.

HDP'nin talebi doğrultusunda gerçekleşen görüşmede, HDP heyetinin hasta tutuklularla ilgili olarak hazırlanan raporu Bakan Bozdağ'a sunduğu kaydedildi.

Heyeti, hasta tutuklularla ilgili, adli tıp kurumunun rapor vermediği, verilen kimi tahliye raporlarının da emniyet müdürlükleri engeline takıldığı bilgisini paylaştığı, ağır koşullarda olan hasta tutukluların son durumunu anlattıkları da ifade edildi. Heyetin görüşmede son çıkan yasanın yeterli olmadığı eleştirisini yönelttiği de kaydedildi.

Heyetin, "hasta tutuklular konusunun adli tıp kurumu ve emniyetin, savcılıkların insafına bırakılmayacak kadar acil önemde olduğunu" vurgulayarak Adalet Bakanlığını göreve çağırdığı da bildirildi.

Açıklamada, Adalet Bakanlığının bu konuda yaşanan sorunların çözümü için İçişleri Bakanlığı ve Adli Tıp Kurumuyla görüşecekleri bilgisini paylaştığı da belirtildi.

Heyetin önümüzdeki hafta da Adli Tıp Kurumu Başkanı ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü'yle bir görüşme gerçekleştireceği, ayrıca konuyla ilgili yeni bir kanun teklifi de hazırlayarak Meclis Başkanlığına sunacağı ifade edildi. - Ankara

Kaynak: AA / Politika

Halkların Demokratik Partisi Pervin Buldan Bekir Bozdağ Şırnak Politika Güncel Haberler

title