Haberler

Halk Oylamasına Doğru

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, "16 Nisan'da sandıklardan çıkacak 'Evet' kararı ile birlikte Türkiye'nin aydınlık yarınlarının kapısı aralanacak.

Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, "16 Nisan'da sandıklardan çıkacak 'Evet' kararı ile birlikte Türkiye'nin aydınlık yarınlarının kapısı aralanacak." ifadesinde bulundu.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine, muasır medeniyetlerin seviyesine çıkmak için canla başla çalıştıklarını, 15 yıldır gece-gündüz çalışan, ülkenin gelişmesi, kalkınması, milletin refahı için gayret gösteren bir kadronun mensupları olduklarını belirtti.

Bütün bu çalışmaların, elde edilen kazanımların boşa gitmemesi için 16 Nisan'da kararın "Evet" olması gerektiğini aktaran Kaya, şöyle devam etti:

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Türkiye'ye kalıcı istikrar getirecek, ülkemizin istikbaline ışık tutacak. Bu sistemle birlikte, milletimizin elde ettiği bütün kazanımlar korunmuş olacak. 16 Nisan'da hepimiz bir yönetim sistemi değişikliğini oylayacağız. Bu bir yönetim sistemi değişikliğidir. Türkiye Cumhuriyeti, milletiyle, ülkesiyle, bölünmez, üniter bir devlettir ve bu vasfı asla bir tartışma konusu değildir. Bizim ilkelerimiz bellidir. Biz, 'Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkeleri çerçevesinde hareket ediyoruz. Bizim getirdiğimiz değişiklik teklifi, Türkiye Cumhuriyeti'ni daha güçlü kılacak, vatandaşlarımızın daha müreffeh bir şekilde yaşamalarına zemin hazırlayacaktır."

Türkiye'nin geçmişte istikrarsızlıktan çok çektiğini hatırlatan Kaya, bugünkü yönetim sisteminin sürdürülebilir olmadığını savundu.

Ak Parti'nin 15 yıldır iktidarda olduğunu, tek başına iktidarın getirdiği istikrarlı yönetim sisteminin rahatlığını herkesin yaşadığını vurgulayan Kaya, şu değerlendirmede bulundu:

"Ancak biz geleceği düşünmek zorundayız. Getirdiğimiz bu sistemle birlikte artık Türkiye'de kalıcı istikrar sağlanacak. Kim yönetirse yönetsin, istikrar içinde yönetecek. 16 Nisan sıradan bir halk oylaması değildir. Gelecek kuşakların, gençlerimizin, kadınlarımızın, 79 milyon vatan evladının geleceğini garanti altına alacak bir sistemin miladıdır. 16 Nisan'da sandıklardan çıkacak 'Evet' kararı ile birlikte Türkiye'nin aydınlık yarınlarının kapısı aralanacak."

Kaynak: AA / Politika

AK Parti İzmir Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde gerilim had safhada! İçeride tartışma, koridorda arbede yaşandı

Sokak hayvanları teklifinin komisyon görüşmelerinde gerilim had safhada! İçeride tartışma, koridorda arbede yaşandı

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bakmadan Geçme

İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Menderes ve Tire 17-18 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Beşiktaş Shakhtar Donetsk maçı hangi kanalda? BJK Shakhtar Donetsk maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? EXXEN canlı maç izle! (BEŞİKTAŞ-SHAKHTAR) EXXEN kesintisiz donmadan canlı yayın! 17 Temmuz EXXEN spor canlı izle! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? İslahiye, Nurdağı, Oğuzeli 17-18 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! İznik Gölü nerede? İznik Gölü hangi şehirde, nereye bağlı? Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Sarıçam, Ceyhan, Kozan 17-18 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Meram, Ereğli, Akşehir 17-18 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! Kıbrıs'ta gezilecek yerler listesi : Kıbrıs seyahatinde nerelere gidilir? Kıbrıs'ın en güzel şehri hangisi? Kıbrıs'ı gezmek için kaç gün gerekli? BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Nilüfer, Gemlik, Osmangazi 17-18 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? Manavgat, Konyaaltı, Serik 17-18 Temmuz 2024 Antalya su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Ümraniye, Bağcılar, Bahçelievler 17-18 Temmuz 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? Çankaya, Yenimahalle, Gölbaşı 17-18 Temmuz 2024 Ankara su kesintisi listesi! 18 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 18 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (BEŞİKTAŞ-SHAKHTAR DONETSK) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 17 Temmuz günün maçları nereden izlenir? İzmir Selçuk'ta yangın! İzmir'de yangın mı çıktı? Yangın nerede çıktı, ne oldu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title