Haberler

Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak çıkış: İstanbul'da İmamoğlu, Ankara'da Yavaş kazanır

Güncelleme:

Yerel seçimlere kendi adaylarıyla girme kararı alan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hem olumsuz sonuçlanan ittifak süreci hem de seçim sonuçlarıyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

"BİZE 2-3 BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ TEKLİF ETTİLER"

Gazeteci Murat Yetkin'e açıklamalarda bulunan Fatih Erbakan, "Görüşmeler neden kesildi?" sorusuna "Bize AK Parti il ve ilçe adaylıkları ilan edildiği gerekçesiyle değiştiremeyeceklerini beyan ettiler. Oysa biz 14 Mayıs öncesinde, Cumhur İttifakı çerçevesinde anlaşmamız çerçevesinde Cumhurbaşkanı adaylığımızdan vaz geçmiştik. Bize il ve ilçe adaylıkları yerine 2-3 belediye meclisi üyeliği teklif ettiler. Anketlerde binde 6-7 civarında oyu görünen BBP'ye teklif ettikleriyle aynı. 14 Mayıs'ta Türkiye genelindeki yüzde 3 oyu da, kendileriyle işbirliğinin 'yüzü suyu hürmetine' aldığımızı söylediler bize. Bunu kabul edemezdik. Üstelik tabanımızda AK Parti'yle yerel seçimlerde işbirliği yapmamıza destek de yok, hatta 14 Mayıs nedeniyle tepki var. Biz de bu durumda İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarımızı ilan ettik" yanıtını verdi.

Fatih Erbakan'dan çok konuşulacak çıkış: İstanbul'da İmamoğlu, Ankara'da Yavaş kazanır

İSTANBUL VE ANKARA İÇİN TAHMİNİ BOMBA

Seçim sonuçlarına ilişkin de çarpıcı tespitlerde bulunan Erbakan, "Bize destek vermediğimiz takdirde Murat Kurum'un kazanamayacağını söylüyorlar. Bakın, DEM Parti, hiçbir partiye seçim kazandırmak zorunda olmadıklarını söyleyince mesele olmuyor ama biz kendi adayımızla çıkınca mesele yapılıyor. Bizim değerlendirmemiz de İstanbul'da Ekrem Bey'in daha şanslı olduğu, kazanabileceği yönünde. Özellikle Fatih, Üsküdar, Eyüp gibi ilçelerde sürpriz yapabilirler. Eyüp deyince bazı arkadaşlar sadece Eyüp Sultan Camii etrafı zannediyor; oysa Göktürk'e kadar hep Eyüp. Ankara'da ise Mansur Yavaş'ın rahat alabileceğini tahmin ediyorum. Turgut (Altınok) Bey, fazla bir varlık gösteremedi" dedi.

Haberler.com / Kaan Güler - Politika

Fatih Erbakan Politika Güncel Haberler

500

Yorumlar (93)

özen66:

KİME ÇALIŞTIGI ORTAYA ÇIKMIŞ OLDU

597
741
yanıtYanıtla
haksız mıyım:

benim de kasetim olsa sağda solda ben de teslim olurum. bilmem artık bunların var mı

yanıt161
yanıt255
Ebu Huzeyfe:

Ne kasedi ?

yanıt85
yanıt18
Murat işlek:

Eğer bunları sen söylediysen sana da artık oyum yok, siyaset birilerinin paçavra si olmak değildir, siyaset liderlik ister o da sende yokmuş

630
484
yanıtYanıtla
Dr.Kimbel:

Niye üzüldünki gercegi söylemis babasinin yolunda gidiyor

yanıt462
yanıt160
Özkan Bulut:

Dem kimse ile işbirliği yok deyince havalara uctunuz yrp deyince vay olmuyor böyle oluyor en doğrusunu yapıyor helal olsun

yanıt266
yanıt125
ekrem celebi :

adam doğruyu konusmuş neden gocunuyorsunuz

610
312
yanıtYanıtla
Zeki Anti:

Babasına yapılanı hazmedemediği ortada. Halen bu düşmanlığını sürdürmesi ne kadar zayıf olduğunu gösteriyor.

234
436
yanıtYanıtla
Sezgin Sezgin:

Babasına yapılanları niye hazmedip babasının kemiklerini sızlatsın? Hazmetmesi kötü olan hazmetmemesi değil

yanıt257
yanıt46
Yücel AtaBir:

Babasına bişey yapıldıgı yok adam ayakta duramıyor tekerlekli sandalyede ülke yönetmeye çalıştı

yanıt109
yanıt196
Tüm 93 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title