Haberler

Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav'dan "İmamoğlu" çıkışı: Aday olsa kazanırdı

Güncelleme:

Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, katıldığı canlı yayında, seçimlerde İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun aday olsaydı kazanabileceğini söyledi. Önder Sav, "1 sene evvel bir WhatsApp paylaşımında, 'Bir genel başkanın cumhurbaşkanı adayı olmak istemesinden doğal bir şey yoktur. Eğer kendisinden daha iyi oy alacağı düşünülen insanlar varsa genel başkanın görevi onun önünü açmaktır' demiştim. O olmadı. O günün koşullarında İmamoğlu uygundu." dedi.

Eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav, Habertürk yayınında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Genel seçimlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy verdiğini belirten Önder Sav, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun daha doğru aday olduğunu savundu.

"KILIÇDAROĞLU'NUN İSTİFA EDEREK GENEL KURULA GİDİLMESİ GEREKİR"

Önder Sav, şunları söyledi: "Ben CHP'nin hırpalanmasını, yaralanmasını istemem. Sayın Kılıçdaroğlu 3 yıldan fazla görev yapamayacağı için, yapılması gereken Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi, Parti Meclisi'nin genel başkan yardımcılarından birini seçerek 45 gün içinde genel kurula gitmesi gerekir. Hukuk dolanılarak siyaset olmaz. Hukuk neyse onun çerçevesinde olmak durumundayız.

"BENİM DERDİM KILIÇDAROĞLU DEĞİL"

Benim derdim Kılıçdaroğlu değil. Bunun böyle devam etmesi partiyi yaralar. Hukuki yollara gidilir, gidilmez, tartışılır. Partinin o noktaya gelmesini istemem. Genel başkan nedeniyle tartışılır duruma gelmesini istemem. Genel başkanın değişememesi diye bir şey yok. Üstüste partinin başarısızlığında genel başkan olarak durmuş olan siyaset adamın gerçeği görüp gereğini yapması gerektiğini düşünüyorum. Sayın Kılıçdaroğlu istifa eder, 45 gün içinde parti kurultaya gider. İstiyorsa tekrar aday olur, orada bir sıkıntı yok. 25 Temmuz 2020'de toplanan kurultay delegeleri sayın Kılıçdaroğlu'nu büyük çoğunlukla seçtiler. Aynı delegenin büyük çoğunluğu halen kurultay delegesi olarak görev yapacak durumundadır.

"O GÜNÜN KOŞULLARINDA İMAMOĞLU UYGUNDU"

Sayın genel başkan 'kayıp var ama başarısız sayılmayız' diye ifade kullandı. İnsanların kan ter içinde oy toplamaya çabaladıkları seçim kazanılamadı. O seçimden sonra ağlayan çok insanlarımız oldu. Ben birinci seçimde kazanabilir, ama ikinci seçime kalırsa kazanamaz diye düşünüyordum. Benim Kılıçdaroğlu ile tartışmam öfke ve kızgınlık değildir. Adaylık konusunda 1 sene kadar evvel WhatsApp paylaşımında 'Elbette bir genel başkanın cumhurbaşkanı adayı olmak istemesinden doğal bir şey yoktur. Eğer kendisinden daha iyi oy alacağı düşünülen insanlar varsa genel başkanın görevi onun önünü açmaktır' demiştim. O olmadı. O günün koşullarında İmamoğlu uygundu ama onun da davaları vardı. Güya ben Ankara'daki büromda sayın İmamoğlu lehine toplantılar yapıyormuşum. Bu kuyruklu yalan. Bir kere ben Antalya'da yaşıyorum.

"TÜRKİYE'NİN DÖRTTE BİRİNDE MİLLETVEKİLİMİZ YOK"

Bir genel başkan yönetimiyle beraber bir büyük seçime girdi ve başarılı sonuç alınamadı. Cumhurbaşkanlığında yüzde 48, milletvekilliğinde yüzde 25 oy aldı. 4 partiyle yüzde 25 alındı, geriye gidiş var o zaman. Bu ben geliyorum diyen başarısızlıktı. İl, ilçe başkanlarının görevinden ayrılmalarının hukuku temeli yoktu. 40 il ve 40 ilçe başkanı görevlerinden istifa etti. Bu kadar emek veren, CHP için bulunduğu illerde parti için çaba sarf eden insanlardan 8'i değerlendirildi. Arkasından 3 ilçe başkanı seçilecek yerlere geldi. Bu örgüte karşı genel merkezin bakış açısının çok sağlıklı olmadığını gösterdi. 20 ilimizde şu anda milletvekili yok. Türkiye'nin dörtte biri."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Ekrem İmamoğlu Önder Sav Politika Güncel Haberler

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, 'Türkiye garantör olsun' şartı

ABD ve İsrail reddetti! Hamas'tan ateşkes anlaşmasında, "Türkiye garantör olsun" şartı

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Bahçeli'nin Erdoğan-Özel görüşmesine yorumu çok sert oldu: Bu görüşmeler bizi hedef alan kampanyaya dönüştü

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Dink cinayetinin tetikçisi Ogün Samast, adliyeden tespih sallayarak çıktı

Bakmadan Geçme

GELİNİM MUTFAKTA 13 HAZİRAN 2024 CANLI İZLE Gelinim Mutfakta yeni bölüm tanıtımı yayınlandı mı? MÜGE ANLI CANLI İZLE! #128250 13 Haziran Müge Anlı canlı izleme linki! Müge Anlı son bölüm neler oldu? Arife mi, arefe mi? TDK nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu doğru yazılışı hangisi #129300 Messi futbolu bıraktı mı? Messi jübile mi yapacak 2024? 13 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 13 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 13 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 13 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 13 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 13 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 13 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 13 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 13 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 13 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor birincilik ödülü ne, Survivor şampiyonu ne kazanacak, kaç TL? 13 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 13 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

Coplu müdahale öncesi neler yaşandı? 2 polis memurunun başını yakan olaydan yeni görüntüler

500

Yorumlar (11)

necmettin durmaz:

senin zamanında niye kazanmadınız 0/0 25'le mi olacak

11
2
yanıtYanıtla
Sahin Sahin :

CHP bir daha Secim kazanamaz. Cünkü icleri Hain dolu ve Halkta bunun farkinda

1
1
yanıtYanıtla
Kurt Savaş:

RESİ BOŞUNA DEMİYOR ÜLKEDE İKTİDAR DEĞİL MUHALEFET SORUNU VAR. MUHALEFET DÜZGÜN OLSA VATAN İÇİN ÇALIŞSA HALKA GÜVEN VERSE R3İS 22 YIL İKTİDARDA KALABİLİRDİ DÜŞÜNMEK LAZIM. 8 PARTİ BİRLEŞTİ GENE KAZANAMADI ÇÜNKÜ BİR PROJELERİ YOK BİR GÜVEN VERMİYOR.

2
0
yanıtYanıtla
Hacı Şembeki:

Chp....halki ve degerlerini tehdit olarak goren zihniyetinizi değiştirirseniz kazanırsınız.. Halkla barışın...Yapmacık olmasın lütfen.

2
0
yanıtYanıtla
Dengiz Elm:

Kılıçdaroğlu pişmanlıktır.

0
1
yanıtYanıtla
KUL HAKKI:

Seçimden önce neredeydiniz ?

1
0
yanıtYanıtla
MEDYA KRALI:

Ağam eylenir bizle.

1
0
yanıtYanıtla
Ayşegül Öztabak:

Kim oy verecektir kazanacak???? komedisiniz..

1
0
yanıtYanıtla
Titizli Titiz :

Gülmem geldi

1
0
yanıtYanıtla
Hado:

Şu olsaydı, bu olsaydı, ah keşke vah keşke 50 sene bunun hesabını yaparlar

1
0
yanıtYanıtla
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title