Haberler

Erdoğan- Akşener görüşmesi sonrası kulislerde yeni iddia: İYİ Partili 4 milletvekili AK Parti'ye geçiyor

Güncelleme:

Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmenin yankıları sürerken bu sürpriz buluşmanın ardından yeni bir iddia ortaya atıldı. İYİ Partili 4 milletvekilinin AK Parti'ye geçeceği öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener ile 5 Haziran'da Beştepe'de sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi. 40 dakika süren görüşme sonrası taraflar herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak ortaya atılan iddiaların da ardı arkası kesilmedi. Pazartesi ya da salı günü İYİ Parti'de aktif siyaset yapan 4 tane milletvekilinin AK Parti'ye geçeği kulislerde konuşulmaya başlandı.

İYİ PARTİ'NİN MİLLETVEKİLİ SAYISI 44'TEN 36'YA DÜŞTÜ

Meral Akşener'in İYİ Parti Genel Başkanlığını bırakması sonrasında bazı yöneticiler ve milletvekilleri partilerinden istifa etmişti. Son olarak ise İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya CHP'ye katılmış ve İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 44'ten 36'ya düşmüştü. Eğer bu kulis bilgisi doğru çıkarsa bu sayı 32'ye kadar düşmüş olacak.

"İYİ PARTİLİ 4 VEKİL CHP'YE GEÇECEK"

Haber7 yazarı Ferhat Murat, İYİ Parti ile ilgili çarpıcı bir kulis bilgisi paylaştı. Murat Pazartesi ve Salı gününü işaret ederek, "Pazartesi ya da salı günü İYİ Parti'de aktif siyaset yapan 4 tane milletvekili AK Parti'ye geçecek. " dedi.

"AKŞENER BAŞKA BİR PARTİYE Mİ KATILACAK?"

Murat'a "Bir taraftan İYİ Parti'den CHP'ye diğer taraftan da İYİ Parti'den AK Parti'ye geçişler var. İYİ Parti nereye doğru sürükleniyor. Meral Akşener ofis açtığında eski İYİ Parti genel başkanı olarak mı ofis açacak? Yoksa Milliyetçi Hareket Partisi'ne mi dönecek? AK Parti'ye mi katılacak?" sorusu yöneltildi.

"AKTİF SİYASETİN İÇİNDE OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM"

Murat ise"Ben Meral Akşener'in yakın zamanda aktif siyasetin içerisinde olacağını düşünmüyorum. MHP veya AK Parti'ye girip siyaset yapmak yerine bugüne kadar elde ettiği tecrübeleri Türkiye'ye aktarma konusunda kendisinden talep edildiği miktarda sunma konusunda kendisi böyle bir süreci başlatmış. MHP'den bu yana beraber siyaset yaptığı bir ortam hazırlanıyor. Meral Akşener'in amacı katkı sunmak. Türk siyasetinde makam, koltuk olarak görebileceği birçok noktayı görmüş bir isim. Bu saatten sonra Genel Başkanlık dışında başka bir siyaset yapma ihtimalini yüksek görmüyorum" sözleriyle yanıt verdi.

Haberler.com / Eymen Dursun - Politika

Recep Tayyip Erdoğan Meral Akşener Milletvekili İYİ Parti AK Parti 3.Sayfa Politika Haberler

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Erdoğan'ın beklediği yanıt geldi! Normalleşmeye yeşil ışık yakan Esed'in önemli bir şartı var

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Ölümlü kazaya karışan Fatma Zehra Kınık nasıl serbest kaldı? Süreç Bakan Tunç'a soruldu

Kerem Kınık'ın kızının 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olduğu kaza kamerada

Kerem Kınık'ın kızının 17 yaşındaki gencin ölümüne neden olduğu kaza kamerada

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a miting sırasında suikast girişimi

Eski ABD Başkanı Donald Trump'a miting sırasında suikast girişimi

500

Yorumlar (15)

VEFA:

Söz konusu menfaatse söylenen sözler, ideoloji nedir ki? Zamanında bunlata destek olunup, milletvekili verilip, mecliste grup kurdurulup seçimlere girmesi sağlanmasaydı. Kuvvetle muhtemeldir ki CHP şimdi iktidardaydı. Gerçekten de "Cehenneme giden yol iyi niyet taşlarıyla döşelidir."

96
16
yanıtYanıtla
kadir köseoğlu:

chp hiçbir zaman iktidar olamaz. sosyal medyadaki gürültülere bakmayın, bu millet chp gibi bir partiyi ağzıyla kuş tutsa iktidar yapmaz. ibb gibi diğer belediyelerde iktidara tepki için chpye verildi, ama genel seçimde ülke emanet etmez bu millet

yanıt27
yanıt51
Nuri Aga:

Kadir emanet ettikleriniz ne etti la

yanıt31
yanıt10
Ali Tokgönül:

Kadir, sen kes kopyala yapıştır mı yapıyorsun . Bundan önceki günlerde de aynı cümleyi kurmuştun, hem de virgülüne varıncaya kadar . Kardeş kendini biraz geliştir ...

yanıt11
yanıt1
sade vatandaş:

hiç bir siyasetçi bende güven telkin etmez ama bazıları vardırki öngörüsü altıncı hissi kuvvetli birinin yanından geçip yüzüne bakmayacağı sesini duymak istemeyeceği tiplerdir

40
4
yanıtYanıtla
SUNSET null:

Kuşum Aydın olmaya hevesli kim varsa geçebilir.

31
3
yanıtYanıtla
Erdi Kaplan:

İlk günden beri bu kadının ne kadar sıkıntılı olduğunu herkese anlattım. Şimdi daha iyi anlamışsınızdır herhalde.

23
2
yanıtYanıtla
Şahin Gözlü:

yapmaya pkk la bir olmadığı içinmi

yanıt3
yanıt6
Safe Safer:

Abbboooooov dansözler arttı

20
3
yanıtYanıtla
Seko:

Meral ablayıda tanımış olduk.....

17
3
yanıtYanıtla
Tüm 15 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title