Haber : Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı adaylığı sorusuna net yanıt: Benim gündemimde yok - Haberler

Haberi Paylaş

Ekrem İmamoğlu'ndan Cumhurbaşkanı adaylığı sorusuna net yanıt: Benim gündemimde yok

 - Güncelleme:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Doğu Karadeniz turuna devam ediyor. Rize ve Artvin'in ardından bugün de Trabzon'da kalabalıklar tarafından karşılanan İmamoğlu gazetecilerin yönelttiği Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna, "Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye'deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var" yanıtını verdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Doğu Karadeniz turunun son durağı olan Trabzon'da bugün gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tur sırasında vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşan İmamoğlu, "Değişim yüksek oranda var. Değişim var mı? Değişim yüksek oranda var. Birçok konuda toplumun rahatsızlığı yüzde 80 oranlarında. Değişimi umutlandıracak olan muhalefet blokudur. Üzerine düşeni yapmaktadır" dedi.

İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

İstanbul lokomotif bir kent. Duyarsız bir İstanbul Belediye Başkanı tasvip edilmez, doğru bulunmaz. Bu bağlamda elbette değil ama o sorumluluk bilinci bende üst düzeyde var.

Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye'deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var. Sözünü söylemeyen sesini çıkaramayan belediye başkanı AKP'li olsa ne olur... Bu değişime onların bile ihtiyacı var.

Genel Başkanla yarış bizim ne haddimize... Bizde Genel Başkandan izin alarak konuşmakta yok. Bunu sormanız normal. Ne yazık ki iktidar partisinde özgürce konuşma yok.

Tayfun Kahraman arkadaşıma 18 yıl hapis verdi bu ülkede mahkeme. Ben bu adamın 13 yıldır şahidiyim. Türkiye'de ne yazık ki her şey mümkün. Bayramlaşma dediğimiz buluşmaların büyük kalabalıklara dönüşmesi elbette beni mutlu etmiştir."

Cumhurbaşkanı adayı Ekrem İmamoğlu Trabzon Artvin Rize CHP Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (12)

umurka 06:

Başkanlık sisteminde; Siyasi geçmişi, kadrosu, etkin siyasi kariyeri olmayan, dünya görüşü bilinmeyen, kişiler C.başkanı olamaz. Yıllarca mücadele edeceksin, fikirlerin ve duruşun Net olarak bilinecek! Vatandaş tanıyacak tercihini yapacak. Bu nedenle hiç heves etmesin.İstanbulu mamur etsin!

HALİS ER:

Bu mu yoğun ilgi, gelenleri İstanbul dan taşımışlar

Sessiz Sessizz:

Bir ilin belediye baskaninin baska sehir mitinginde ne isi var Bu tum partiler icin gecerli Bulundugunuz ile hizmet edin birakin diger yerleri

Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title