Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorulan İBB Başkanı İmamoğlu'ndan iddialı cevap

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorulan İBB Başkanı İmamoğlu'ndan iddialı cevap

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisine yöneltilen Cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna ilişkin 6'lı muhalefetin doğru seçim yapacağına inandığını belirterek "Gelecek sene Türkiye'de genel seçim yapılacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan kaybedecek." ifadelerini kullandı.

İbb Başkanı İmamoğlu'na bir kez daha 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri soruldu. Saraybosna ziyareti sırasında Balkan coğrafyası üzerine haberler yapan BIRN'in haber sitesi Balkan Insight'a konuşan, İmamoğlu yaklaşan seçimlerle ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu.

İmamoğlu, "Gelecek sene Türkiye'de genel seçim yapılacak ve Cumhurbaşkanı Erdoğan kaybedecek. Onlar kaybedecek ama Türkiye kazanacak" dedi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili de konuşan İmamoğlu, "Zamanı geldiğinde altı muhalefet partisinin doğru seçimi yapacağına inanıyorum. Şu an gündemimde bu yok. Şu anda tek gündemim İstanbul" dedi.

Balkanlar üzerine de konuşan İmamoğlu, "19. ve 20. yüzyılda Balkanların her noktasından insanlar Türkiye'ye ve özellikle İstanbul'a göç etti. Bu sebeple İstanbul'da tüm Balkanlardan izler vardır" dedi. İmamoğlu, İstanbul'un diğer Balkan kentleri için bir 'büyük kardeş' gibi olduğunu ifade etti.

İmamoğlu İBB Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Ercan Sevinc:

Sen belediye yi bile kaybettin say ??

Dumlu :

Önce yürüyen merdivenleri yap yürümüyen otobüsleri çalıştır sen geldin geleli İstanbul ölü şehire döndü çakma fatih

mevlüt Altın:

Fetva veren imamlar var. Bu da İmamoğlu ya fetva verme yetkilisi sayıyor kendini. Sahi İstanbul seçimlerini kim alır bir fetva versene

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title