Haber : Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa Mahkemesi yemin töreninde selamlaştı - Haberler

Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa Mahkemesi yemin töreninde selamlaştı

 - Güncelleme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa Mahkemesi yeni üyesi Kenan Yaşar'ın yemin törenine katıldı. Salona en son giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile selamlaştıktan sonra yerine geçti.

Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) yeni üyesi Kenan Yaşar, yemin ederek göreve başladı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse ve Anayasa Mahkemesi üyeleri ve yargı mensupları katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa Mahkemesi yemin töreninde selamlaştı

SELAMLAŞTILAR

Salona en son giren Cumhurbaşkanı Erdoğan, törene katılan misafirleri selamladı. Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bulunduğu tarafa yürüyerek, ana muhalefet lideri ile de selamlaştı. Daha sonra Erdoğan'ın yerine oturması ile tören başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa Mahkemesi yemin töreninde selamlaştı

KENAN YAŞAR KİMDİR?

1971 yılında Çorum'un Mecitözü ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 2004-2009 yılları Arasında Çorum Kent Konseyi Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2007-2015 yılları arasında İnsan Hakları ve Demokrasi Derneği Başkanlığı görevini yürüttü. 2018 ve 2021 yıllarında iki defa Çorum Barosu başkanlığına seçildi. 31 Ocak 2022'de yaş haddinden emekliye ayrılan Celal Mümtaz Akıncı'nın yerine Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan seçimde 302 oy alarak Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Anayasa Mahkemesi Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

Orhan Demiral:

Abi buradan ne çıkardınız. Biri devletin başı diğeri halefi(!). Ne olacaktı.

Kemal Aslan:

Cumhurbaskani ile bir sonraki secimde basa gelecek olan yeni cumhurbaskaninin karsilikli selamlasmasi cok hoş bir görüntü siyasette guzel fotolar olmasi ne guzel...

Martin Sikertel:

Bir sonraki cumhurbaşkanı mı? Komik olma; seçim vaadi gençlerin oyun konsolundan vergi alınmaması olan kişiden güzel cumhurbaşkanı olur. Kemal Bey o koltuğu terk etmediği sürece maalesef iktidarın yanından bile geçemez Atam'ın partisi.

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title