Haberler

AK Parti MKYK sonrası Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Güncelleme:

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısı sonrası, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, tartışılan başıboş köpek düzenlemesine ilişkin "Bu adı üstünde taslak. Toplumda zıt talepler var. Henüz üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki hafta Meclis'e gelmesi planlanıyor. Çalışma henüz tamamlanmadı" dedi.

Ak Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplantı sonrası basına açıklamalarda bulundu.

"NETANYAHU'NUN TUTUKLANMASI İÇİN KARAR TALEBİ ÖNEMLİDİR"

AK Parti Sözcüsü Çelik'in açıklamalarından satır başları şu şekilde; "Netanyahu'nun tutuklanması için karar talebi önemlidir. Bu talep Netanyahu ve bakanları doğrudan savaş suçlarından sorumludurlar. Burada umarız ki mahkemenin ön yargılama dairesi talebe uygun karşılık verir ve tarihin doğru yerinde durmak adına tutuklanma kararı çıkar. Başsavcı kararındaki nitelikli değerlendirmeler de çok önemli. Sivillerin aç bırakılması, kasten eylemlerde bulunulmasının altını çiziyor, savaş suçu işlendiğini ifade ediyor. Bütün eylemlerin Netanyahu'nun ve hükümeti tarafından gerçekleştirildiğini görüyoruz. Gecikmiş bir talep de olsa bizim için olumludur.

3 ÜLKENİN FİLİSTİN'İ TANIMA KARARI

Diğer önemli gelişme İspanya, Norveç ve İrlanda'nın Filistin'i devlet olarak tanıyacak olduklarını duyurmasıdır. Bu ülkelerle sınırlı kalmamalıdır. İspanya tutumunu değiştirmedi, bir kez daha İspanya'ya teşekkür ediyoruz. Umarız bu Avrupa'nın temel duruşu olur. Bu ülkeler tarihin doğru tarafındadurduklarını göstermiştir. Bunlar olurken ABD'den duymamız gereken sesleri duyamıyoruz. Hiroşima ve Nagazaki'yi örnek göstererek yaptığı açıklama korkunçtur.

İsrail'in soykırım yaptığını söylemeyi suç haline getirmeye çalışıyorlar. Bu kafayla gidilirse düşünürleri mahkum edebilecekler. Öğrencileri antisemitik olarak yargılamaya yol açacaklar. Netanyahu hükümeti dünyadaki Yahudilerin duruşunu da gölgeleyen bir tutum sergiliyor. İsrail'in kendini savunma hakkı var deniyor ama bir ülkenin kendini savunma hakkı cinayet işleme hakkı anlamına gelmez. Başka ülkelere saldırma şeklindeki cinayetin hafifletici sebebi olamaz. Netanyahu hükümetinin insanlık adına mahkum edilmelidir.

BAŞIBOŞ KÖPEK DÜZENLEMESİ

Bu adı üstünde taslak. Toplumda zıt talepler var. Henüz üzerinde çalışılıyor. Önümüzdeki hafta Meclis'e gelmesi planlanıyor. Çalışma henüz tamamlanmadı.

"AK PARTİ'DE DEĞİŞİM OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM DEĞİL"

Bir değişim sürecinin başlangıcı yorumlarını gördüm. AK Parti'de değişim olağanüstü durum değil. Sürekli değişim içinde olan partiyiz.

Bazı yerlerde değiştirme bazı yerlerde görev değişimi olacak. Bugün yarın da başka illerle ilgili tasarruf olacak.

SEFERBERLİK HALİ DÜZENLEMESİ

Tüzük kaldırılıp yönetmenliiğe çevrilince gündem oldu. Bu da olağan bir gündem. Seferberlik tüzüğü 1990 yılında hayata geçmişti. Bizim 2011 yılından itibaren değişen savaş koşulları ve teknolojileri etrafında bu tip belgelerin güncellenmesi gerekiyor. Burada stratejik olan şudur. Savaş durumunda bütün milli güç unsurlarının TSK'ya destek verecek şekilde koordine edilmesi esastır.

Erdem Aksoy
Haberler.com - Politika

Ömer Çelik AK Parti Politika Dünya Güncel Haberler

500

Yorumlar (12)

albatros :

Allahım konuyu biliyorsun... çok amin..

59
53
yanıtYanıtla
Emirhan Uçkan:

Allah tez kavuştursun

51
50
yanıtYanıtla
Sefa:

inşallah sende geç kalmazsın.

yanıt24
yanıt22
Mengele:

Amin Amin

yanıt10
yanıt11
Martin Sikertel:

Aman geri kalma sayın Cumhurbaşkanım. Atla özel uçağına; katedeceğin mesafeye gerek var mı; gittiğine değecek birisi mi, değil mi; hiç düşünme, git...

33
33
yanıtYanıtla
Özcan Özcan:

kendi cebinden versin yol parasını devlet imkanlarını kullanmasın.

21
17
yanıtYanıtla
muhammet demirkapı:

Seni neden İtalya'ya götürmemişler diye sorgula bence.

yanıt9
yanıt12
Özcan Özcan:

muho isveçe vize başvurum kabul oldu ama ben islam ülkesi çağdaş insanların olduğu,bilim,ilim merkezi afganistana gitme kararı aldım

yanıt6
yanıt2
Bükücü:

Reisi öldü gitti, Allan bizim Reisimizi başımızdan eksik etmesin. Amin Amin Amin...

12
18
yanıtYanıtla
hic33:

Bir kaç gündür Türkiye'de idi, sıkıldı herhalde, yine yurtdışı seyahat yine atlıyor uçağa.

17
12
yanıtYanıtla
Tüm 12 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title