CHP'nin Balıkesir Adayları Tanıtıldı - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'nin Balıkesir Adayları Tanıtıldı

Demirören Haber Ajansı - Politika
CHP'nin Balıkesir Adayları Tanıtıldı

Chp, 12 Haziran'daki genel seçimler öncesi Balıkesir milletvekili adaylarını törenle tanıttı.

Chp, 12 Haziran'daki genel seçimler öncesi Balıkesir milletvekili adaylarını törenle tanıttı.

Esnaf Odaları Birliği'nin Hasanbaba Çarşısı'ndaki salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına 8 milletvekili adayın yanı sıra Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Selçuk Erakkuş da katıldı. Toplantıya liste dışı kalan iki milletvekili aday adayı Prof. Dr. Hüseyin Pazarcı ile Ergün Aydoğan'ın katılmaması dikkat çekti. Milletvekili Aydoğan, gönderdiği mesajda daha önce planlanmış bir çalışma nedeniyle toplantıya katılamadığını belirtirken, önümüzdeki haftadan itibaren tüm çalışmalara katılacağını bildirdi. Aydoğan milletvekili adaylarına da başarı dileklerini iletti.

CHP Balıkesir İl Başkanı Sıtkı Gider, iktidarı hedeflediklerini belirterek, "Partimizin dinamik örgütleri mahalle mahalle, kapı kapı dolaşarak tüm halkımıza ulaşacak. Partimizi iktidara getireceğiz" dedi.

8 milletvekili adayı Namık Havutça, Ayşe Nedret Akova, Haluk Ahmet Gümüş, Ahmet Akın, Prof. Dr. Hasan İşgüzar, Hüsnü Erol, İrfan Barış ve Ömür Boyuer kısa konuşmalarla kendilerini tanıttı. Birinci sıra adayı avukat Namık Havutça 12 Eylül mağduru olduğunu hatırlatarak, "Biliyorsunuz 12 Eylül referandumu öncesi halka yalan söylendi. Başbakan ağlayarak bizlerin yani mağdurların duygularını sömürdü. 12 Eylül mağduru olarak benim Türkiye'ye bir kırgınlığım yok. 12 Eylül'ün gerçek mağdurlarının hesabını sormak ancak bu ülkeye yakışan, demokratik standartları getiren yeni bir anayasa ile mümkün" dedi. Havutça, 12 Eylül'de öğretmenken görevden alınmış ve 6 yıllık hukuk savaşı sonucu öğretmenliğe dönmüş, ardından hukuk fakültesini bitirip, avukat olmuştu.

KADIN CİNAYETLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

İkinci sıra adayı avukat Ayşe Nedret Akova ise kadın cinayetlerine dikkat çekti. Akova, "AKP hükümetiyle birlikte Türkiye ekonomik ve sosyal bir çöküntü içine girdi. Her gün kadın cinayetleri işlenmekte. Basın özgür değildir, yargı bağımsız değildir. Hukuk devletinin üstünlüğü yoktur. Meclis'te yargının bağımsızlığı, hukukun üstünlüğü, basının özgürlüğü için çok ciddi mücadele vereceğim. Meclis'te kapılarım herkese açık olacak. Meclis'te hepinizin ablası olacağım" diye konuştu.

Üçüncü sıra adayı işletmeci Haluk Ahmet Gümüş ise Balıkesir'in kalkınması ve sanayileşmesi için çalışacağını vurguladı. Dördüncü sıra adayı işadamı Ahmet Akın enerji alanında çalışmaları olduğunu belirtirken, milletvekili seçilmesi halinde elektriğin ucuzlaması için çalışacağını vurguladı.

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ BELİRLENECEK

Beşinci sıra adayı Prof. Dr. Hasan İşgüzar ise CHP Edremit İlçe Başkanlığı'nın şu an hizmet verdiği binada doğup büyüdüğünün altını çizip, dedesi Seyit Bey 1925-1928'de belediye başkanlığı yaptığını söyledi. Bu seçimin büyük önem taşıdığını vurgulayan İşgüzar, "Bu seçimde Cumhuriyet tarihinde ilk kez, kimin milletvekili olacağı değil, Türkiye'nin geleceği belirleniyor. Türkiye ya aydınlığa çıkacak, ya da bir daha dönülmemek üzere karanlık bir uçuruma yuvarlanacak" dedi. Eski bakanlardan Hilmi İşgüzar'ın oğlu da olan Hasan İşgüzar konuşmasıyla büyük alkış aldı. .

Diğer adaylar Hüsnü Erol, İrfan Barış ve Ömür Boyuer de sıralama farkı gözetmeksizin CHP'nin seçimlerden başarıyla çıkması ve iktidar olması için var güçleriyle çalışacaklarını söyledi. Toplantının ardından İl Başkanı Sıtkı Gider, ilçe başkanlarıyla partide toplantı yaparak, seçim hazırlıkları konusunda görüş alışverişinda bulundu. - Balıkesir

Demirören Haber Ajansı / Politika

Politika Güncel Haberler

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.
title