Haberler

CHP Milletvekilleri Koalisyon Kurulamama Sürecini Anlattı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Tufan Köse (Çorum), Muhammet Rıza Yalçınkaya (Bartın), İrfan Bakır (Isparta) milletvekilleri Kırşehir CHP teşkilatı ile bir araya gelerek neden koalisyon hükümetinin kurulmadığını anlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekilleri Tufan Köse ( Çorum ), Muhammet Rıza Yalçınkaya (Bartın), İrfan Bakır (Isparta) milletvekilleri Kırşehir CHP teşkilatı ile bir araya gelerek neden koalisyon hükümetinin kurulmadığını anlattı.

CHP'li yetkililer Kırşehir'de sivil toplum kuruluşları (STK) ile bir araya gelerek, neden koalisyon hükümetinin kurulamadığını halka anlatacaklar.

Kırşehir CHP teşkilatında konuşan ve yaşanan süreci anlatan Çorum milletvekili Tufan Köse, yaptığı konuşmasında CHP'nin imam-hatiplilerle hiçbir sorununun olmadığını söyledi. Köse, "Parti teşkilatımızla birlikte yaşanan süreci halka tam anlamı ile anlatacağız. Örgütlerimizle bir araya gelerek yaşanan süreci paylaşıyoruz. İki buçuk aylık süreçte Türkiye'nin ve siyasetin önünü kilitleyen süreç 7 Haziran akşamı başladı. Süreç Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı'nın açıklaması ile ortaya çıktı. Bundan sonra Milliyetçi Hareket Partisi demeyeceğiz biz, Devlet Bahçeli diyeceğiz. Devlet Bahçeli koalisyonla ilgili hükümet kurmakla ilgili hiçbir oluşumun içerisinde olmayacağını söyledi. CHP tabanı süreci çok iyi izliyor. 13 yıl devam eden iktidara sandıkta mesaj verildi. İnsanımızın beklentisi; 'CHP-MHP bir koalisyon kursunlar HDP dışarıdan desteklesin.' Sonuçta HDP, terör ve terör örgütü ile kendisine kalın çizgiler çiziyorsa 6 milyonun üzerinde oy aldı. 80 milletvekili ile temsil edilen meşru bir partidir bu şartlarda kurulacak hükümet bu iktidar döneminde çıkartılan antidemokratik yasalardan ülkemizi temizlesin" dedi.

"CHP'NİN İMAM-HATİPLİLERLE HİÇBİR SORUNU YOK"

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmelerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm teşkilatlara anlattığını ifade eden Köse, konuşmasına şöyle devam etti: "5 oturum halinde devam eden koalisyon görüşmeleri başladı. En son oturumda Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 aylık bir seçim hükümeti önerisinde bulundu. Türkiye'nin ekonomik, terör ve dış politika sorunları var. Seçmenin iradesi bu sorunları çözecek bir iktidar istiyor. Yeniden seçim değil, terörü azdırarak ya da başka yolla acaba tek başına iktidara gelebilecek bir çoğunluğu sağlayabilir miyiz diye düşünülüyor. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu fikirde seçim hükümetinin ülkede hiçbir sorunu çözmeyeceğini bildiğimizden teklifi reddettik. Bunu ise bu şekilde anlatmıyorlar. Eğitim sorununda anlaşmadık yerine 'CHP imam-hatiplileri istemiyor' diyorlar. Eğitimdeki tıkanıklığı çözmek istiyoruz. İmam-hatiplilerle hiçbir sorunumuz yok"

CHP yetkilileri, Kırşehir'de STK'larla görüşerek yaşanan süreci anlatacaklar. - KIRŞEHİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Tufan Köse Kırşehir Çorum Politika Güncel Haberler

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

Küçük kardeşlerin sır ölümü! Kaldıkları otel odasından cansız bedenleri çıktı

Küçük kardeşlerin sır ölümü! Kaldıkları otel odasından cansız bedenleri çıktı

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title