Belediye başkanlarının "Cumhurbaşkanı adayı olun" çağrısına Akşener'den yanıt: Mesele ben meselesi değil - Haberler
Haberi Paylaş

Belediye başkanlarının "Cumhurbaşkanı adayı olun" çağrısına Akşener'den yanıt: Mesele ben meselesi değil

Haberler.com - Gözde Nur Bayar - Politika
 - Güncelleme:

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanıyla buluştu. Daha önce "Cumhurbaşkanı değil başbakan adayıyım" diyen Akşener'e başkanlar tarafından "Kararınızı gözden geçirin, Cumhurbaşkanı adayı olun" çağrısı yapıldı. Akşener ise bu talebe "Mesele ben meselesi değil, mesele Türkiye. Kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz." yanıtını verdi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin 19 ilçe belediye başkanı ile bir araya geldi. Toplantıda Cumhurbaşkanlığı adaylığından seçim hazırlıklarına kadar birçok konu ele alındı.

"SAHADA OLUN" TALİMATI VERDİ

HaberTürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre, genel merkezde yapılan toplantıda belediyelerin çalışmaları ve ihtiyaçları yanı sıra gelecek seçimler de konuşuldu. Akşener başkanlara "Sahada olun, milletin sorunlarını çözün ve kavgadan uzak durun" talimatı verdi. Seçim sürecinin sert bir iklimde geçeceğini kaydetti.

"MESELE BEN DEĞİLİM"

Toplantıda Cumhurbaşkanlığı seçimleri de görüşüldü. Meral Akşener, kim olursa olsun Millet İttifakı adayının 13. Cumhurbaşkanı olacağını söyledi. Söz alan belediye başkanları kendi bölgelerindeki genel kanaatleri iletti. Başkanların bir kısmı Mansur Yavaş bir kısmı ise Ekrem İmamoğlu'nun aday olması halinde cumhurbaşkanlığını kazanabileceğini belirtti.

Bazı belediye başkanları ise, Meral Akşener'e "Sizin adaylığınızı bekliyoruz" dedi. Ancak Akşener, bir kez daha başbakanlığı işaret etti. Aday olmayacağını belirten İYİ Parti lideri, "Mesele ben meselesi değil. Mesele Türkiye. Yorulmuş bir hükümet var. Türkiye'nin normalleşmesi lazım. Bunu kırıp dökmeden parlamenter sisteme geçirecek bir cumhurbaşkanı adayı ile gerçekleştirebiliriz" ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Gözde Nur Bayar - Politika

Cumhurbaşkanı adayı, Meral Akşener, İYİ Parti, Politika, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

Melih Kılaç:

Bir ülkeye lider seçerken şuna dikkat edin halka hitap ederken elindeki kağıtla mı konuşuyor yoksa ağzına geldiği gibi konuşuyor iki icraatlarına bakın geçmişte söz veripte yapmış mı yapmamış mı üç yaşına göre daha mı yaşlı yıpranmış gösteriyor eğer yaşına göre daha yıpranmış yaşlanmış gösteriyorsa bilin ki o adam vatan için çalışıyordur.

Aliyılmaz:

Seni kimse aday yapmaz orası kesin de bu parlatılan mansurun elle tutulur bir içraatı var mı acaba. Zaten imamoğlu milletle dalga geçip duruyor.

Emre Guler:

mansur başkan senı beklıyoruz

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title