Haberler

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Yunanistan'ın Uygulamalarını Protesto Etti

Güncelleme:

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, Yunanistan'a girişinin engellenmesini protesto etti. Küçük, Yunanistan'ın Türk azınlığa uyguladığı haksız tutumu kınadı.

Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı Hasan Küçük, 15 Ağustos'ta ailesiyle gittiği Yunanistan'a Schengen vizesi olmasına rağmen alınmamasını, bu ülkenin İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto etti.

Yunanistan sınır kapısında kendisine verilen "Kabul edilemez yolcu formu"nu, üzerine "utanç vesikası" damgası vurdurup döviz haline getiren Küçük, açıklamasında Yunanistan'ın bu uygulamasına sessiz kalmayacaklarını söyledi.

Her yerde seslerini duyuracaklarını vurgulayan Küçük, "Ne acıdır ki ben Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Genel Başkanı olarak, İstanbul Rumlarının karşılığı olarak Yunanistan'a emanet edilen Türk azınlığın gasbedilen haklarını savunmanın Yunanistan'a girişimi engelleyecek bir suç olduğunu 3 gün önce Kipi sınır kapısında öğrendim. Batı Trakya Türk azınlığına uygulanan haksız tutumun hesabını sordum diye gerekçe gösterilmeksizin elime bir kağıt tutuşturularak sınır dışı edildim." ifadelerini kullandı.

Küçük, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Sümela Manastırı'nda iyi niyetle ayin yapılmasına izin verdiği 15 Ağustos'ta, Batı Trakya Türklerinin temsilcisi olan çatı kuruluşun genel başkanı olarak kendisini sınırdan çeviren yetkilileri ve bu kararı alanları şiddetle kınadığını belirtti.

Hasan Küçük ve beraberindeki dernek üyeleri, açıklamanın ardından hazırlanan dövizi konsolosluğun önüne bıraktı. Konsolosluktan çıkan kadın görevli, dövizi kaldırıp yan binanın önüne koydu. ?

Kaynak: AA / Politika

Hasan Küçük Batı Trakya Yunanistan Politika Haberler

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Sırbistan, EURO 2024'ten çekilme tehdidinde bulundu

Görüntü Mardin'den! 'Beni siz delirttiniz' diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Görüntü Mardin'den! "Beni siz delirttiniz" diyerek sokakta üstsüz halde yürüdü

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Bakmadan Geçme

Slovenya Sırbistan maçı CANLI izle! (EURO 2024) Slovenya Sırbistan EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! SLOVENYA SIRBİSTAN CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! MİLLİ MAÇ NE ZAMAN? EURO 2024 Türkiye - Portekiz maçı hangi gün, saat kaçta, hangi kanalda? MasterChef CANLI izle! 2024 TV8 MasterChef 7. bölüm HD Canlı izleme linki var mı? Recep İvedik 1 ne zaman çıktı? Recep İvedik hangi otelde çekildi? Recep İvedik 1 ne zaman, nerede çekildi, hangi yıl çıktı? Recep İvedik konusu nedir, oyuncuları kimler? Recep İvedik hangi şehirde çekilmiştir? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar 2024? Yurt dışı çıkış harcı kaç gün geçerli? Recep İvedik 1 konusu nedir? Recep İvedik 1 oyuncuları kimler? Recep İvedik kadrosu! Recep İvedik kim? Recep İvedik rolünü kim, hangi oyuncu oynuyor? Recep İvedik'in gerçek adı ne? Vatandaşlar kavruluyor! Şanlıurfa'da sıcaklık kaç derece? Bana Masal Anlatma filmi oyuncuları kim? Bana Masal Anlatma filmi konusu nedir? Bana Masal Anlatma özeti! Bana Masal Anlatma filmi ne zaman, nerede çekildi? EN UZUN GÜN NE ZAMAN? 2024 en uzun gün hangi tarih? 20 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 20 Haziran 2024 Pazartesi On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler?
Benzin ve motorine yapılacak zamlar ertelendi

Benzin ve motorine yapılacak zamlar ertelendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title