Haberi Paylaş

Bakan Vahit Kirişci, Tarım Sektörü Temsilcileriyle buluştu

Politika Haberleri

Bakan Vahit Kirişci, Tarım Sektörü Temsilcileriyle buluştu Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Tarım Sektör Temsilcileriyle bir araya geldi.

Bakan Vahit Kirişci, Tarım Sektörü Temsilcileriyle buluştu

KARS - Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Tarım Sektör Temsilcileriyle bir araya geldi.

Kirişci, Türkiye genelinde hayvan başına 370 TL. Buzağı desteğini 500 TL.'ye yükselttiklerinin müjdesini verdi.

Bakan Vahit Kirişci, 22 ilde buzağı başına ilave 100 TL. olan desteği, yüzde 100 artırarak 200 TL.'ye yükselttiklerini ve 22 ilde yetiştiricilerin buzağı başına toplamda 900 TL. Destek alacaklarını söyledi.

Devlet Su İşleri Toplantı Salonu'nda düzenlenen töre katılan Bakan Kirişci, "2022 yılı destekleme kararnamesi kapsamında Türkiye genelinde hayvan başına 370 TL. Buzağı desteğini 500 TL.'ye yükseltiyoruz. Ayrıca Türkiye genelinde suni tohumlamadan doğan buzağılara buda bir teşvik unsurudur. Doğan buzağılara ilave 200 TL.'de ödeme yağacağız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Kirişci, "Bakanlığımızın yetiştirici olarak belirlediği Kars'ta bunun içerisindedir. 22 ilde buzağı başına ilave 100 TL. olan desteği yüzde 100 artırarak 200 TL.'ye yükseltiyoruz. 22 ilde yetiştiricilerimiz buzağı başına toplamda 900 TL. Destek alacaklardır. Suni tohumlamada doğmuş buzağılar olmak kaydıyla, buda hayırlı uğurlu olsun. Gelelim Türkiye genelinde küçükbaş sürü büyütme desteğine bu da 125 TL. İdi. Bunu da 200 TL.'ye çıkarıyoruz. Türkiye genelinde sürü yöneticisi desteğini işletme başına 6 bin TL.'den 12 bin TL'ye çıkarıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Bakan Kirişci'nin konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantıya Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, AK Parti Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç, İl Başkanı Adem Çalkın ve tarım sektörü temsilcileri katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Işık Çapanoğlu - Politika

Bekir Pakdemirli Vahit Kirişci Politika Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title