Aydınlı vekilden Meclis'te kabak tatlısı ile basın toplantısı - Haberler
Haberi Paylaş

Aydınlı vekilden Meclis'te kabak tatlısı ile basın toplantısı

İhlas Haber Ajansı - Ahmet Umur Öztürk - Politika
 - Güncelleme:

Aydınlı vekilden Meclis'te kabak tatlısı ile basın toplantısı AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz: "(Stokçuluk) Geçmişe baktığımızda bunların devletimize ne kadar sıkıntılar oluşturduğunu görüyoruz.

Aydınlı vekilden Meclis'te kabak tatlısı ile basın toplantısı

Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz :

"(Stokçuluk) Geçmişe baktığımızda bunların devletimize ne kadar sıkıntılar oluşturduğunu görüyoruz. Devletimizin gerekli kurumları gerekeni yapacaktır, yapmaya başlamıştır. Bu bir ahlaki bir durumdur"

ANKARA - AK Parti Aydın milletvekili Metin Yavuz, ". Geçmişe baktığımızda bunların devletimize ne kadar sıkıntılar oluşturduğunu görüyoruz. Devletimizin gerekli kurumları gerekeni yapacaktır, yapmaya başlamıştır. Bu bir ahlaki bir durumdur" dedi.

AK Partili Yavuz, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısı öncesinde Yavuz gazetecilere Aydın kabağını dağıttı.

2022 bütçesinin sonuna gelindiğini belirterek, kısa bir ara vermek istediklerini belirten Yavuz, "Akşam Meclis'te arkadaşlarımıza dağıtacağımız Aydın usulü kabak tatlımızı önce size ikram etmek istedim. Sıradan bir ürün olmadığını belirtmek istiyorum. Aydın'a has öküz kabağından yapılan bu ürün, tohum bu topraklarda çeken bir tohum. Şehrimizin marka değerleri 23 tane coğrafi işaretli bulan marka değerleri arasında yer almakta" ifadelerini kullandı.

Yavuz, 2015'te aldıkları destekle hızlı bir şekilde yürüdüklerini kaydederek, " Aydın toprakları çok verimli. Türkiye'de 23 tane coğrafi işareti olan ürünler; Aydın inciri, ciddi bir marka sahibi. ABD'den tescil aldı. Aydın üzümü, kestanesi, Aydın Memecik zeytinyağı, Dikmen çed Balı, Dikmen Kekik balı, Memecik zeytini, Aydın Yamalak sarı zeytini, Aydın çam fıstığı, Dalaman tandırı, Nazilli kar helvası, Ortaklar Çöp şişi, Nazilli pidesi, Çine köftesi, Germencik ekşili tavuk, Söke körüklü çizmesi; Bozdoğan cevizli sucuğu, Sultanhisar çileği, Dedebağ keşkeği, Söke tatlı maya ekmeği, Karacasu çömleği, Karacasu pidesi, İncirliova deve sucuğu, Söke Şevketibostan yemeği, Aydın kabak tatlısı coğrafi işaretli ürünlerimiz. 14 tane tarımsal ürünün kimisinin birinci sırada, kimisinin ikinci sırada olduğunu göreceksiniz" şeklinde konuştu.

Yavuz, Türkiye'ye ve millete ihanet olarak gördüğünü vurguladı stokçuluk konusunda ise, "Maalesef tarihten de ders alamıyoruz. Geçmişe baktığımızda bunların devletimize ne kadar sıkıntılar oluşturduğunu görüyoruz. Devletimizin gerekli kurumları gerekeni yapacaktır, yapmaya başlamıştır. Bu bir ahlaki bir durumdur. Bunu gerekli yerlere bildirip, Gerekli cezaların alınmasını sağlamalıyız" değerlendirmesini yaptı.

İhlas Haber Ajansı / Ahmet Umur Öztürk - Politika

Milletvekili Metin Yavuz AK Parti Aydın Politika Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title