Haberi Paylaş

Arap basınından bomba iddia! "Muhalefetin tüm planları bozulabilir" diyerek erken seçim için tarih verdiler

Politika Haberleri

Cumhur İttifakı seçimlerin erkene alınmayacağı ve 2023 Haziran ayında yapılacağı konusundaki ısrarını sürdürürken Arap basınından gündem yaratacak bir iddia geldi. AK Parti'nin seçimi nisan ayında yapmayı planladığına değinilen haberde, iktidarın bu hamlesinin muhalefetin tüm planlarını bozacağı ifade edildi.

Arap medyası 2023'teki seçimle ilgili dikkat çekici bir iddiayı ortaya attı. 1989 yılından beri yayın hayatına devam eden ve Londra merkezli medya kuruluşu Al-Quds al-Arabi'ye konuşan Türk kaynaklar, AK Parti ile MHP'nin seçim tarihini öne almak için hazırlık içerisinde olduğunu öne sürdü.

İsmini açıklamayan ve AK Parti'ye yakın olduğu belirtilen kaynak, bütün hazırlıkların yapılmaya başlandığını ve erken seçim olasılığının masada olduğunu aktardı. AK Parti ile MHP'nin koordineli bir şekilde iletişimde olduğuna dikkat çekilirken, net bir tarih üzerinden gidilmediğini de belirtti.

Gazete, "Türkiye'den bir kaynak Al-Quds al-Arabi'ye konuştu: İktidar partisi seçimleri erkene çekme olasılığına hazırlanıyor" başlığıyla haberi okurlarına duyurdu. Öte yandan haberde, "AK Parti çevreleri arasında seçimin gelecek Nisan ayında yapılacağına dair konuşmalar yapılıyor. Seçimin Mart ayının başında Ramazan'dan önce yapılmasına dair konuşmalar var fakat bu seçeneğe Erdoğan'ın partisi sıcak bakmıyor" denildi.

Arap medyasındaki haberde erken seçim için ilk adımı MHP'nin mi yoksa AK Parti'nin mi atacağının henüz bilinmediği belirtildi. Haberde AK Parti'nin gündeminde Nisan ayının erken seçim için öne çıktığı belirtilirken, Mayıs ayının başının da AK Parti'nin gündemine aldığı seçenekler arasında olduğu öne sürüldü.

Öte yandan haberde, seçimin erkene alınmasının muhalefet bloğunun planları ve hesaplamalarını bozabileceği belirtildi. Henüz seçimler için net bir strateji veya aday açıklamayan muhalefetin, erken seçim tarihi dolayısıyla zorlanabileceği belirtildi.

Kaynak: Sözcü

İYİ Parti AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (35)

Fehamettin ANKARALI:

zart hayelsiz yaşanmaz

İsmail Kabadayı:

Seçim şarkısi Deh deh düldül morgül abimizden

Hayri :

yetmedi şimdi de arap havuz medyaları mı oluşturmaya başladınız muhalefetin oyu olmadan zaten erken seçim kararı alınamıyo neyin haberini yapıp neyin provokasyonunu yapıyor bedeviler

Tüm 35 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title