Haberi Paylaş

Akşener 6'lı masadan ayrılacağına yönelik söylentilere tepki gösterdi: Kurban keser bazıları

Politika Haberleri

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener son günlerde kamuoyunda sıkça konuşulan 6'lı masadan kalkacağına yönelik söylentilere yanıt verdi. Her an gidebileceği anlayışını oluşturmaya çalışanların profilinin bir hayli ilginç olduğunu ve bu kişilerin muhalefet yanında görünen insanlardan oluştuğunu belirten Akşener, "Çok ön yargılar varmış bizimle ilgili. Kurban keserler yani bazıları ben kalksam, o masadan" diye konuştu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. "Akşener 6'lı masayı dağıtır" söylemleri hatırlatılan İYİ Parti lideri, gündemdeki iddiaya şu sözlerle yanıt verdi; "Çok ilginç bu. Hiç benim yumuşak, bir 'Acaba mı' mesajı verdiğim söz konusu değil. O zaman burada 'Her an gidebilir' anlayışını oluşturmaya çalışanlara bakarsanız çok ilginç. Onlar muhalefet yanında görünen pek çok insan. 'Acaba şu kadının sinirini bozup, bir an evvel kaldırsak mı?' Aynı zamanda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu arada seçmenini konsolide edebilmesi için farkında veya farkında olmadan yaratılan bir istifham mı? Döndürüp, döndürüp ben davet ediliyorum, partim davet ediliyor.

Her seferinde ben de 'Hayır' diyorum. Yani benim kadar bu konuda davet alıp, net 'Hayır' diyen de yok. Ben her şeyin farkındayım, Gülhane Parkı'ndayım. İlginç bir durum var orada, ben bir şeyi fark ettim. Çok ön yargılar varmış bizimle ilgili. Kurban keserler yani bazıları ben kalksam, o masadan.

Akşener, konuyla ilgili "kimden bahsettiği" yönündeki soruya yanıt verirken, "Muhalefeti tanzim etmeye çalışan insanlardan bahsediyorum. Yani bir şeylere razı edilmeye yönelik midir? Onları bilemiyorum, çalışmadım henüz. Bak çalışmaya başlarsam yanar herkes" ifadelerini kullandı.

Muhalefeti tanzim etmek etmeyenler arasında aydınların, kanaat önderlerinin, akademik kadrodan isimlerin olduğunu öne süren Akşener, bunun kendisini şaşırttığını kaydetti. Altılı masanın 3 görevi yerine getirmek için oluşturulduğunu belirten Akşener, "Onun için kuruldu. Sonra ittifaka dönerse başka bir şey, şu an ittifak değil. Görevi, güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçmek, seçim güvenliği ve adayı belirlemek" dedi.

Kaynak: AA / Erdem Aksoy - Politika

Meral Akşener İYİ Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (8)

seyfullah aydın:

atatürkün dediği gibi ülkeyi işgale talana peşkeşe gelenler geldikleri gibi giderler baki olan bağımsız sosyal demokratik laik Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti. malvarlıkları dışarıda olan bazıları gibi bizim buradan başka gidecek ne yerimiz ne malımız ne bizi kabul edecek başka bir devlet var

Muhammed Nazif Dusunceli:

Rifkin de turkmu laa?

Hasan Durmuş:

6 li masadan birazcık çıkmaz. Anlayın artik

Tüm 8 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title