Haber : AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz Mamak Belediyesi'ni eleştirdi, salon bir anda karıştı - Haberler

Haberi Paylaş

AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz Mamak Belediyesi'ni eleştirdi, salon bir anda karıştı

 - Güncelleme:

Mamak Belediye Meclisi'nin toplantısında AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz, AK Partili Belediye Başkanı Murat Köse hakkında eleştirilerde bulundu. AK Parti'ye emek verenlerin sudan sebeplerde işten atıldığını söyleyen Yılmaz, "Akraba çeteniz kimi isterse belediyede o çalışıyor" dedi. Yılmaz'ın sözleri iki kez kesilirken AK Partili bir meclis üyesi "Esra Hanım lütfen kendinize gelin. Bunlar özel meseleler" diyerek konuşmaya tepki gösterdi.

Mamak Belediye Meclisi toplantısı bugün yapıldı. Daha önce AK Parti'den istifa ettiğini açıklayan, ancak daha sonra ikna edilerek partisine dönen belediye meclisi üyesi Esra Yılmaz, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse yönetimini eleştirdi.

Yılmaz, Mamak Belediyesi hakkında "Dün de bugün de yarın da söylediğim her şeyin arkasındayım. Mamak Belediyesi'nde AK Parti'ye bunca yıl emek veren kardeşlerimiz, sudan sebeplerle işten atılıyorsa; Mamak'ımızın garibinin, mağdurunun, kimsesizinin vebali omuzlarımızdaysa; hala akraba çeteniz kimi isterse, belediyede o çalışıyorsa…" dediği esnada sözleri kesildi.

Yılmaz, "Hayır, nasıl keseceksiniz?" dedi. AK Partili bir meclis üyesi "Esra Hanım lütfen kendinize gelin. Bunlar özel meseleler" dedi. Yılmaz ise "Niye özel olsun?" sorusu ile karşılık verdi. Aynı üye, "Kimi, nereden işten atmışız?" dedi. Yılmaz, "Ben konuşmamı bitireyim, siz de bana dava açarsınız" dedi. Yılmaz, sözlerini "Hala akraba çeteniz kimi isterse, belediyede o çalışıyorsa…" ifadeleri ile sürdürdü. Yılmaz'ın sözleri yine kesildi.

AK Partili Meclis üyesi Esra Yılmaz Mamak Belediyesi'ni eleştirdi, salon bir anda karıştı

Yılmaz ayrıca; dün başlayan ve belediyenin sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanan toplantının bugün canlı yayınlamadığını açıkladı. Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Başkan Murat Köse'ye "Büyükşehir Meclis toplantısında şahsıma 'Kullanın o kadını' diyecek kadar ileri gittiğiniz, Kadın Belediye Meclis üyenizin söylediklerini dinlemenizi isterdim. Sayın Murat Köse bugün meclis toplantısı canlı yayınını neden vermediniz?" dedi.

AKP'li Mamak Belediye Meclis Üyesinden, AKP'li Mamak Belediye Başkanına: 'Hala Akraba Çeteniz Kimi İsterse, Belediyede O Çalışıyorsa…'

Daha önce Mamak Belediye Başkanı Murat Köse'yi işaret ederek "Belediyede yolsuzluk tespit ettim. Dava açtım. 9 yıl üye olduğum AK Parti'den bu yüzden istifa ediyorum" açıklaması ile AK Parti'den istifa ettiğini duyurmuştu. Yılmaz, daha sonra ikna edilmiş ve istifasından vazgeçmişti.

ANKA / Politika

Mamak Belediyesi Murat Köse AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (9)

cihad çakır:

Adam inkar etmemiş özel mesele demiş. Malumun ilanı olmuş.

Fakır:

halal olsun...

GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM :

Bu kadını Cumhurbaşkanı yapacaksın helal olsun! Takım tutar gibi partiye oy verenlere kapak olsun! Demokrasi böyledir!

Tüm 9 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.
title