Haberi Paylaş

Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın "Erdoğan'ın ayakkabısını yalamak lazım" sözlerine AK Parti'den ilk yorum

Politika Haberleri

AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın "Erdoğan'ın ayakkabısını yalama" çıkışı büyük tartışma yarattı. CNN Türk canlı yayınına konuk olan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'e Yediyıldız'ın bu sözleri soruldu. Çelik, "Bu ifade yanlış bir ifade. Asla kabul edemeyiz" dedi.

AK Parti Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız'ın katıldığı bir televizyon programında, "Biz Tayyip Ağabey'e ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" ifadelerini kullanması yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Olayın yankıları sürerken AK Parti'den de konuyla ilgili ilk değerlendirme geldi. CNN Türk canlı yayınına konuk olan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu ifade yanlış bir ifade. Asla kabul edemeyiz. Grup başkanvekilimiz kendisiyle görüştü. Üzüldük doğrusu" ifadelerini kullandı.

Programda sarf ettiği cümle nedeniyle aralarında birçok siyasinin de bulunduğu ismin tepkisiyle karşılaşan Yediyıldız kendisine yönelik eleştirilerin ardından sessizliğini bozup şunları söylemişti: "Ben bu ifadeleri bir yerel televizyonda konuştum. Ve benim konuştuğum ifadeler, yerel ifadelerdir. Bizim yöremizde insanların rahatlıkla kullandığı ifadelerdir. Bu ifadenin arkasında herhangi birisine hakaret yoktur ve beni bilenler bilir; ben şimdiye kadar menfaatim için ne kimseye yalvarmışımdır, ne de başka türlü şeyler yapmışımdır. Ben belki haddimi aşmışımdır. Ama bu haddi aşma, vatana, millete karşı falan değil…"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında Yediyıldız'a tepki göstermişti. Kılıçdaroğlu, "Siz hiç böyle bir vekil gördünüz mü? Ben merak ediyorum bu vekil Ordu'ya nasıl gidiyor? O zaman alsın eline Erdoğan'ın ayakkabısını yalayarak gitsin herkes de seyretsin" demişti.

Haberler.com - Politika

Şenel Yediyıldız Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (20)

Onur Yener:

Atatürk de dahil insanların ilahlaştırılmasına karşıyım, bu tür kasıtlı haberlerle Erdoğan'a olan sevgim ne artar nede azalır.

esrefpasali:

sistem bozuk, millet vekilini kendisi secmezse, bu durumlar her zaman oldu olacak, vekili millet on secimle secmeli, bu sekilde devam edilirse parti baskanlarinin degismesi icin vefat etmelerini beklememiz gerekir, bu da meclisin emekliler kahvesi konumuna getirdi getirir, bankalarin kredi vermedigi insanlara ulke yonetimi veriliyor, SISTEM ARIZALI...

Mali:

siyasetin geldiği son nokta

Tüm 20 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title