Haberi Paylaş

AK Parti ya da MHP'den teklif aldı mı? İYİ Partili Ağıralioğlu merak edilen soruyu yanıtladı

Politika Haberleri

TBMM düzenlediği basın toplantısında hem Kılıçdaroğlu'nun adaylığıyla ilgili hem de HDP'ye yönelik sert açıklamalarda bulunan İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu'nun partisinden ayrılıp AK Parti ya da MHP'ye geçebileceği iddia edilmişti. "Başka bir siyasi partiden adaylık teklifi aldınız mı?" sorusuna yanıt veren Ağıralioğlu, "Doğrudur, bana hem AK Parti'den, hem MHP'den daha önce de teklifler gelmişti. Parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim" dedi.

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu üyesi Yavuz Ağıralioğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adaylığına ve Altılı Masa'da adayı belirleme yöntemine karşı olduğunu söylemişti.

"Cumhurbaşkanlığı makamını bölücülüğün pazarlık masasına gelmesine sebep olacak şekilde yönetti" ifadeleriyle HDP'ye yüklenen Ağıralioğlu, "Türk devletinin her aleyhine tertibin içerisinde parmak izleriyle göründüğünüz insanlarsınız, siz problemli insanlarsınız. Devlete katil derken gösterdiğiniz cüretkarlığı, bir kere PKK'ya katil derken gösteremediniz. Ben terörün gölgesinin düştüğü yerde devletin makamlarının örselenmesine razı değilim. Kemal Bey'in adaylığını dayatmasına, mutabakatın ihlal edilmesine itiraz ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

TBMM'deki konuşması sonrası Ankara kulisleri İYİ Partili Ağıralioğlu'nun partisinden istifa ederek AK Parti ya da MHP'ye geçebileceği iddiasıyla çalkalandı.

Kamuoyunda geniş yankı uyandıran iddiayla ilgili Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'ün yönelttiği "Başka bir siyasi partiden adaylık teklifi aldınız mı?" sorusuna yanıt veren Ağıralioğlu, "Doğrudur, bana hem AK Parti'den, hem MHP'den daha önce de teklifler gelmişti. Benim bakışım şu: Eğer bir milletvekili partisinden istifa ediyorsa, milletvekilliğinden de istifa etmeli. Ancak, parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu Yavuz Ağıralioğlu İYİ Parti AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (28)

ercan gurbhetchi:

MHP ye dönmeli.

Cevap Yaz4228Yayından Kaldır
Fahri Çelik:

Çok geçmeden istifa en doğru yol. Yakışan budur diye düşünüyorum

Cevap Yaz1974Yayından Kaldır
ismail bey :

Seçimlerde kemalin kazanamayacağını anladı, kapağı atacak yer arıyor. Gir seçime kazanamazsan hatıralarınla anılırsın...

Cevap Yaz9831Yayından Kaldır
Tüm 28 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title