Haberler

AK Parti Konya İl Teşkilatında Temayül Yoklaması

AK Parti Konya il başkanının görevinden istifası ile birlikte yeni il başkanını belirlemek için parti içi temayül yoklaması yapıldı.

AK Parti Konya il başkanının görevinden istifası ile birlikte yeni il başkanını belirlemek için parti içi temayül yoklaması yapıldı.

AK Parti Genel Merkez Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Harun Karaca ve Konya Koordinatör Milletvekili Fevai Aslan'ın birçok kesim ile yaptığı görüşmesinin yanı sıra teşkilat içi temayül yoklaması da yapıldı. AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri, büyükşehir belediye meclis üyeleri, il kadın ve gençlik kolları yönetim kurulu üyeleri, ilçe gençlik ve kadın kolları başkanları yani 293 teşkilat mensubu, il başkanı olarak görmek istediği 3 ismi pusulaya yazıp sandığa attı.

AK Parti Konya il başkanlığında gerçekleşen temayül yoklamasına katılarak partililerle bir süre görüşen Ahmet Sorgun, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kongre süreçlerinin tasfiye süreçleri olmadığını, 523 ilçede kongreleri tamamladıklarını söyleyen Sorgun, "Konyamızda da il başkanımız 3 gün önce istifasını genel merkezimize sundu. Teşkilat başkan yardımcımız, koordinatörlerimiz burada gerekli çalışmayı yapıyor. AK Parti'nin kaderi Türkiye'nin kaderi ile özdeştir dediğimiz de bu parti adına söylenmiş bir slogan gibi algılanıyordu. Bir partimizin belediye başkanının veya il başkanının istifası normalde parti içi bir hadise. Ama bazen Türkiye gündemi veya o ilin gündemi oluyor. Bu niye böyle. Başka partililerin veya kamuoyunu niye ilgilendirsin. Surete baktığımızda işte bunun en güzel delili AK Parti'nin kaderi Türkiye'nin kaderi ile özdeştir, ister kabul edelim ister kabul etmeyelim, ister sevelim ister sevmeyelim" dedi.

"İsimleri Konyalı belirleyecek"

Sorgun, temayül yoklamasında kim il başkanı görülmek isteniyorsa isminin yazılarak sandıklara atıldığını dile getirerek, "Burası gerçekten demokratik bir ortam, herkes adını duyurabilir. Biz partimizin çalışma usulü şunlardan hangisini seçiyorsunuz değil. Boş kağıt veriliyor kimi il başkanı görmek istiyorsunuz yoksa şahısları belirleyip şunlardan birini beğenmek zorundasın gibi böyle bir durum yok. Kimi il başkanı görmek istiyorsunuz diye arkadaşlarımıza teşkilat mensuplarımıza, STK mensuplarına soruyoruz. Onun için oradan isim çıkacak, yoksa isimleri biz belirlemiyoruz. İsimleri millet belirleyecek, Konyalı belirleyecek" diye konuştu.

Öte yandan, il başkanlığı belirleme sürecini yönetmek ve organize etmek üzere Konya'da bulunan AK Parti Genel Merkez Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Harun Karaca ve Konya Koordinatör Milletvekili Fevai Aslan, 200'ün üzerinde teşkilat mensubu ile yüz yüze görüşerek süreç hakkındaki görüş alışverişinde bulundu. - KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Harun Karaca Ahmet Sorgun Ak Parti Konya Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

ABD Gizli Servis Direktörü, Trump'a yönelik suikast girişimi nedeniyle istifa etti

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Bakmadan Geçme

D-Smart GO Spor Smart CANLI izle! Lugano Fenerbahçe Spor Smart şifresiz canlı yayın linki! Lugano Fenerbahçe maçı hangi kanalda? Lugano FB Şampiyonlar Ligi maçını hangi kanal veriyor, nereden izlenir? D Smart GO TV'den nasıl izlenir? D Smart GO televizyonda var mı, nereden izlenir? D Smart GO aynı anda kaç kişi kullanabilir? Digitürk D Smart Go kaçıncı kanalda? D Smart hangi platformda, D Smart GO nasıl izlenir, frekansı ne? 23-24 Temmuz Akaryakıt Fiyatları: Benzine, motorine, mazota zam veya indirim var mı, gelecek mi? Akaryakıt zammı ne zaman? 23-24 Temmuz bugün ve yarın hava nasıl olacak, yağış var mı? HAVA DURUMU! İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, kaç derece? İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? Maltepe, Üsküdar, Başakşehir 23-24 Temmuz İstanbul su kesintisi listesi! Tatyana Ozolina öldü mü? Tatyana Ozolina kimdir? Tatyana Ozolina neden öldü? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? Bergama, Buca, Çeşme 23-24 Temmuz 2024 İzmir su kesintisi listesi! Gaziantep GASKİ su kesintisi: Gaziantep'te sular ne zaman gelecek? Şahinbey, Oğuzeli, Araban 23-24 Temmuz 2024 GASKİ su kesintisi listesi! Adana ASKİ su kesintisi: Adana'da sular ne zaman gelecek? Ceyhan, Kozan, İmamoğlu 23-24 Temmuz 2024 Adana su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? Ereğli, Meram, Akşehir 23-24 Temmuz 2024 Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? Mustafakemalpaşa, Osmangazi, Nilüfer 23-24 Temmuz 2024 Bursa su kesintisi listesi! 2024 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS B Grubu Genel Kültür ve Yetenek sınavı sonuçları hangi tarihte belli olacak?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title