Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Partili vekilleri fırçalamasına Davutoğlu kayıtsız kalamadı

Politika Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Genel Kurul'da toplantılara katılmayan milletvekillerine sitem etti. Erdoğan, "Görevinizi yerine getirmezseniz ben de milletim de size hakkını helal etmez." dedi. Bu sözler üzerinden Erdoğan'a yüklenen Ahmet Davutoğlu, "Kendi grubunu toplamakta bile acziyet gösteren bir genel başkan, altı liderin ekipleriyle birlikte sergiledikleri ortak çalışma kültürünü ve disiplinini anlayamaz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında konuştu. Muhalefeti eleştirip gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra partisinin vekillerine de bir sitemde bulundu.

"BEN DE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Genel Kurul'daki toplantılara katılmayan vekillere seslenen Erdoğan, "Burada üzülerek bir şeyi söylemek istiyorum; grubumuzun maalesef Genel Kurul'da toplantılara katılmada sıkıntı yarattığını dün öğrendim. Bu beni ciddi manada üzdü. Bu millet kendi kasasından maaşı veriyor ve bu maaşla, milletvekili arkadaşlarımız bu görevi yapıyor. Genel Kurul'da eğer yoklamalarda benim milletvekili arkadaşlarım bulunmazsa bu millet hakkını sizlere helal etmez. Kim gelmediyse ben de hakkımı helal etmiyorum. Bu sıradan bir olay değil. Eğer milletvekili olmuşsan burada görevini hakkıyla yerine getireceksin. Aldığınız maaşlar haramdır, bunu da böyle bilin." dedi.

AHMET DAVUTOĞLU ELEŞTİRDİ

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Erdoğan'ın bu sözlerine kayıtsız kalmadı. Erdoğan'ı sert sözlerle eleştiren Davutoğlu, "Erdoğan, ehliyet ve şahsiyet sahibi kadrolardan toplanamayan milletvekili grubuna kadar düşmüşsün. Kendi grubunu toplamakta bile acziyet gösteren bir genel başkan, altı liderin ekipleriyle birlikte sergiledikleri ortak çalışma kültürünü ve disiplinini anlayamaz." ifadelerini kullandı.

İşte Davutoğlu'nun o paylaşımı;

Ahmet Davutoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sert tepki: Kendi grubunu toplamakta bile acziyet duyan genel başkan Altılı Masa'yı anlayamaz

Haberler.com / Yavuz Selvi - Politika

Recep Tayyip Erdoğan Gelecek Partisi Ahmet Davutoğlu AK Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

siyah.beyaz:

Erdoğanı ayakta alkısladığın günleri ne cabuk unuttun davutoğlu ..sen böyle vefasızlık yaptıkça sanmakı ak partiden oy alacan ... sana akpartiden bir tek oy gitmez bunu kafana yerleştir.

Cevap Yaz23Yayından Kaldır
suleyman iplikci:

Arkadaş bi selam versem Anadolu ayakalakar diyip kendi anasından babasından oy alamayan adama bak

Cevap Yaz53166Yayından Kaldır
Hacı Şembeki:

Davutoglu Reisin muhatabı değil ...

Cevap Yaz69180Yayından Kaldır
Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title