Haberler

Ahlatlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferini kutladı

Güncelleme:

Bitlis'in Ahlat ilçesinde vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçim sonuçlarını kutlamak için cadde ve sokaklara akın etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi yüzde 52 ile zaferle tamamlamasının ardından Bitlis'in Ahlat ilçesinde vatandaşlar kutlama yaptı.

Ahlatlılar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zaferini kutladı

BİTLİS - Bitlis'in Ahlat ilçesinde vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı 2'nci tur seçim sonuçlarını kutlamak için cadde ve sokaklara akın etti.

Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi yüzde 52 ile zaferle tamamlamasının ardından Bitlis'in Ahlat ilçesinde vatandaşlar kutlama yaptı. Kent sokaklarında vatandaşlar ellerinde bayraklar araçları ile konvoy oluşturdu. Şehir merkezine akın eden binlerce Cumhur İttifakı'na gönül veren vatandaşlar daha sonra ilçenin Selçuklu Çarşısı'nda bulunan Ahlat Park AVM önünde kutlama programı düzenledi. Burada toplanan vatandaşlar davul-zurna eşliğinde halaylar çekerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesini kutladı. Burada konuşma yapan Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban, "Çok değerli hemşerilerimiz, vatandaşlarımız, annelerimiz, bacılarımız. Bugün 80 milyon kazandı, tüm ülke kazandı. Kazanan sadece biz değiliz tüm Orta Doğu'dur. Kazana aynı zamanda tüm İslam coğrafyasıdır. Kazanan aynı zamanda tüm mazlum milletlerdir. Cumhurbaşkanımız bütün dünyaya diyordu ki dünya beşten büyüktür. Tüm mazlumların ahını biz soruyoruz ve diyoruz ki Allah'ın izniyle bu ülkede kaybeden yok. Bir tek şey istiyoruz bu ülkenin selameti için, şu devletin bekası için şu milletin bekası için kandırılan ve hatta aldatılan o vatandaşlarımızın da selameti için Cumhurbaşkanımıza kuvvet verin. Bir uydurma hikaye uydurdular ülkede z kuşağı dediler. Bizde asil bir millet gençlik bizimle dedik o gençliği yürekten tebrik ediyoruz, kutluyoruz. Cumhurbaşkanımızı seçerek, Cumhurbaşkanımızın yanında durarak tüm Avrupa'ya şunu ilan ettiniz. Türkiye sadece 780 bin metre kare topraktan ibaret değil tüm bölgesinin hamisi bir Türkiye var ve ümmetin ümidi bir Cumhurbaşkanı var. Türkiye yeni bir gündeme giriyor. 2023 artık bir milat ve bu milletin elinin tersiyle ittiği tüm yabancı mihrakları ülkemizi karıştıracak efsanevi tuzaklarına eyvallah etmediği kadar güçlü bir sestir. Bugün seçiminiz yeniden hürriyetinizdir, yeniden bağımsızlığımızdır, yeniden geleceğimizdir. Mübarek olsun diyorum" dedi.

AK Parti Ahlat İlçe Başkanı Mesut Subaşı ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek verip seçen ve yanlarında olan tüm ilçe halkına teşekkür etti. Vatandaşlar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeniden seçilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Konuşmaların ardından araç konvoyu yapan vatandaşlar ilçede tur zafer turları attı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Recep Tayyip Erdoğan Bitlis Ahlat Politika Haberler

AK Parti'yi karıştıran ikramiye iddiası! 'Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne götürmeye yüzüm yok'

AK Parti'yi karıştıran ikramiye iddiası! "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önüne götürmeye yüzüm yok"

Erdoğan: Sahipsiz köpeklerin sahiplendirilmesini amaçlıyoruz, bunu başarabilirsek sonraki adıma gerek kalmayacak

Erdoğan: Sahipsiz köpeklerin sahiplendirilmesini amaçlıyoruz, bunu başarabilirsek sonraki adıma gerek kalmayacak

Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'a cinsel saldırı suçundan hapis cezası

Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'a cinsel saldırı suçundan hapis cezası

Anne ve babasını vurup kafasına sıkan gencin dayısı: Uyuşturucu parası istemiş, vermeyince olayı gerçekleştirmiş

Anne ve babasını vurup kafasına sıkan gencin dayısı: Uyuşturucu parası istemiş, vermeyince olayı gerçekleştirmiş

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title