Haberi Paylaş

"Adaylıktan çekilecek misiniz?" sorusuna Muharrem İnce'den net yanıt: Öyle bir şey demedim

Politika Haberleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ağırlayan Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yorgun olduğunu, gitmesi gerektiğine inandığını söyledi. Bir gazetecinin, "Erdoğan'ın gönderilmesi derken adaylıktan çekilecek misiniz?" sorusuna İnce, "Hayır öyle bir şey demedim" yanıtını verdi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu partisinin genel merkezinde ağırladı. 1 saat süren görüşmenin ardından iki lider de dikkat çeken mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yorgun olduğunu söyleyen İnce, "Bu Erdoğan gitmelidir, bu Erdoğan yorgundur, kibirlidir. Akla, bilime, hukuka inanmamaktadır. 5 dakika dahi bu memleketi yönetmemelidir. Bu konuda her gün görüşümüzü açık, net bir şekilde ifade ediyoruz." dedi.

Bir gazetecinin, "Erdoğan'ın gönderilmesi derken adaylıktan çekilecek misiniz?" sorusuna İnce, "Hayır öyle bir şey demedim" yanıtını verdi.

İnce'nin açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"Biz Memleket Partisi olarak ittifaklar olmalıdır siyasette. Fakat bu ittifaklar menfaat değil ilke ittifakları olmalıdır. İlkelerimiz çok nettir. Biz bir Atatürk'ü tartışmayız, iki teröre karşı mesafeliyiz, PKK'sına, FETÖ'süne, İŞİD'ine, DHKPC'sine, Hizbullah'ına. Kadın hakları konusunda çok kararlıyız, asla geri adım atmayız.

İşin özeti Halil İbrahim sofrasını büyütmeye çalışıyoruz. Beraber olmaya çalışıyoruz. Yaşadığımız sorunlar, bireysel sorunların çok çok ötesinde Türkiye'nin sorunları. Ben Türkiye'nin sorunlarına ne kadar duyarlıysam elbette ki sayın İnce de duyarlı. Bizi kabul ettiği için tekrar sayın genel başkana ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ederim."

Haberler.com / Turan Yiğittekin - Politika

Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (1)

karaman sondaka:

Evet Doğru Erdoğanı sizin gibi ülkesini sevmeyen ülke düşmanı muhalefet yüzünden yorgun. Deniz Baykal güzel muhalefet ediyordu ve hükümet çalışmak zorunda kalıyordu.

Cevap Yaz10Yayından Kaldır
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title