Haberler

54 yıl sonra MHP Bolu'dan 1 vekil çıkardı

Politika Haberleri

54 yıl sonra MHP Bolu'dan 1 vekil çıkardı 1969 yılında kurulan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Bolu'da 54 yıl sonra ilk kez milletvekili çıkardı.

54 yıl sonra MHP Bolu'dan 1 vekil çıkardı

BOLU - 1969 yılında kurulan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Bolu'da 54 yıl sonra ilk kez milletvekili çıkardı. 50 bin 726 oy alan MHP Milletvekili İsmail Akgül adliyeye giderek mazbatasını aldı.

Bolu'da 54 yıldır milletvekili çıkaramayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 28.dönem milletvekilliği seçimlerinde başarıya imza attı. Bolu'da seçim sonuçlarına göre 50 bin 726 oy alan MHP bir vekil çıkarmayı başardı. 28. Dönem Milletvekili Genel Seçiminde milletvekili seçilen MHP'nin 1.sıra Milletvekili Adayı İsmail Akgül mazbatasını aldı.

"Bizim İsmail olarak sahip çıktınız"

Bolu Adliyesinde İl Seçim Kurulu Başkanı Zafer Koç'tan mazbatasını aldıktan sonra açıklamada bulunan Akgül, "Bizim için gurur verici bir olay oldu. Başta tüm Bolulu hemşerilerimizin 'Bizim İsmail' olarak sahip çıktıklarından dolayı, İl, Merkez İlçe, Ülkü Ocakları Başkanlarımıza, İl Yöneticilerimize, İlçe Başkanlarımıza, Kadın Kolları Başkanlarımıza ve değerli eşim, annem, babam, ailem ve hep birlik-beraberlik içinde olmanın, bu beraberliğinde meyvesini almanın onuru ve gururu içerisindeyiz. Rabbim 'Bizim İsmail' olarak aynı samimiyetle, aynı iman ve itikatla memleketimize hizmet etmeyi nasip eylesin. Dün neysek, bizde bugün aynıyız. Hayatımızda tek değişen omzumuza binen, memleketimizin omzumuza binen yüküdür. Milletimizin bize vermiş olduğu yetkiyle inşallah bu samimiyetimizle memlekete hayırlı işler yapmak üzere, zaten gönüllü olarak bu memlekete hizmet ediyorduk. Şimdi bir yetkiyle hizmet etmenin onuru ve gururu içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi

"Milletin derdi bizim derdimiz"

Milletvekili süresinde Bolu için hizmet edeceğini belirten Milletvekili Akgül, "Mazbatamızı aldık. Siz değerli basın mensuplarımıza da seçim öncesin diğer STK'larda görev yaptığım süre zarfında, hem adaylık süresinde hem seçim sonrasında da vermiş olduğunuz desteklerden dolayı şükranlarımı sunarım. Bundan sonraki süreçte de birlik ve beraberlik içinde sizlerin de gördüğü eksikleri bize iletmeniz vesilesiyle vatandaştan aldığınız sorunları bizlere ileterek hep beraber Bolu için ne yapabiliriz? Bolu için nasıl dertlenebiliriz? Milletin derdi bizim derdimiz olsun diyerek yola çıktık. Rabbimde muzaffer edecektir inşallah" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Milliyetçi Hareket Partisi İsmail Akgül Milletvekili Bolu Politika Haberler

title