120 Kişi Plaja Kamyonla Geldi, Gören Jandarmayı Aradı - Haberler
Haberi Paylaş

120 Kişi Plaja Kamyonla Geldi, Gören Jandarmayı Aradı

120 Kişi Plaja Kamyonla Geldi, Gören Jandarmayı Aradı
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Bodrum'da beş yıldızlı bir otelin de içinde bulunduğu plaja kamyonla gelen 120 kişiyi görenler mülteci sanıp jandarmayı aradı. Kontrol edilen grubun denize gelmiş tatilciler olduğu anlaşıldı.

Bodrum'da beş yıldızlı bir otelin de bulunduğu plaja kamyonla gelen çoğunluğu kadın ve çocuk kalabalık grup şaşkınlık yarattı. Mülteci sanılan grubu vatandaşlar, jandarmaya ihbar etti. Kontrol edilen grubun denize gelmiş tatilciler olduğu anlaşıldı. Grup içindeki bir kişi, arandığı belirlenince gözaltına alındı.

JANDARMAYA İHBAR ETTİLER

Yalıçiftlik Mahallesi Kempinski Barbaros Bay Hotel'in bulunduğu Barbaros Koyu'ndaki toprak yola giren eski bir kamyondan inen çoğu kadın ve çocuk olan yaklaşık 120 kişi, plajdakilerde şaşkınlık yarattı. Bu kişilerden bazılarının Arapça konuştuğunu duyanlar, mülteci sandı. Vatandaşlar, kamyondan eşyalarıyla inen, yemek yiyen ve denizde elbiseleriyle giren topluluğu jandarmaya ihbar etti.

KAMYON ŞOFÖRÜNE CEZA KESİLDİ

İhbar üzerine plaja gelen jandarmanın yaptığı kontrolde, grubun Bodrum'daki bir katı atık depolama alanında çöp ayrım işinde çalışan işçilerin aile ve çocukları olduğu ortaya çıktı. Grup içinde bulunan 23 yaşlarındaki T.K.'nın arandığı ortaya çıkınca gözaltına alındı. Kamyonun şoförü M.D. (45) hakkında taşıma sınırı üstünde yolcu aldığı için 58, karayolu yapısı ve kapasitesi ile trafik güvenliği bakımından tehlikeli olabilecek tarzda yükleme yaptığı için 147 lira ceza yazıldığı öğrenildi.

''120 KİŞİ OLDUĞUNU GÖRÜNCE ŞOKE OLDUK''

Plajda topluluğu görünce şaşkınlık yaşayanlardan 43 yaşındaki Metin Canlı, "Eşim ve çocuklarımla denize girmeye gelmiştik. Bir kamyonun geldiğini, içinden insanların indiğini ve bu insanlarında en 120 kişi olduğunu görünce şoke olduk. Göçmen sandık. Çünkü bazıları Arapça konuşuyorlardı. İlgili makamlara telefon ederek durumu bildirdik." dedi.

120 Kişi Plaja Kamyonla Geldi, Gören Jandarmayı Aradı

120 Kişi Plaja Kamyonla Geldi, Gören Jandarmayı Aradı

120 Kişi Plaja Kamyonla Geldi, Gören Jandarmayı Aradı

120 Kişi Plaja Kamyonla Geldi, Gören Jandarmayı Aradı

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Yorumlar (18)
GÖNDERME:Beni hor görme kardaşımSen altınsın ben tunç muyumAynı vardan varolmuşuzSen gümüşsün ben sac mıyımNe varise sende bendeAynı varlık her bedendeYarın mezara girendeSen toksun da ben aç mıyım Cevap Yaz 0 11 Yayından Kaldır
Zaza:nede olsa kırooooooo Cevap Yaz 4 4 Yayından Kaldır
tc:arkadaş bunlar hayvan mı yahuuuu, ayıp be bir iyilik yapacaksan tut otobüs getir, bir kaza olsaydı hepsi ölür giderdi Cevap Yaz 1 5 Yayından Kaldır
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title