PKK 76 Günde 180 Evi Ateşe Verdi
Haberler » Güncel » PKK 76 Günde 180 Evi Ateşe Verdi - Haber

PKK 76 Günde 180 Evi Ateşe Verdi

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Güvenlik güçlerinin evlerde arama yapması Teröristler tarafından tahrip edilen evler Şırnak'ta PKK 76 günde 180 evi ateşe verdi Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak'ta, terk ettikleri bölgeleri ateşe veren teröristler, 76 günde çok sayıda okul, cami ve kamu binasının yanı sıra 180 evi yaktı Operasyonda bugüne kadar 460 terörist etkisiz hale getirilirken, çembere alınan örgüt üyelerine "teslim ol" çağrısı yapılıyor Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ederken teröristler bugüne kadar okul, cami ve kamu binalarının yanı sıra 180 evi yaktı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

Güvenlik güçlerinin evlerde arama yapması

Teröristler tarafından tahrip edilen evler

'ta PKK 76 günde 180 evi ateşe verdi

Terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak'ta, terk ettikleri bölgeleri ateşe veren teröristler, 76 günde çok sayıda okul, cami ve kamu binasının yanı sıra 180 evi yaktı

Operasyonda bugüne kadar 460 terörist etkisiz hale getirilirken, çembere alınan örgüt üyelerine "teslim ol" çağrısı yapılıyor

Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ederken teröristler bugüne kadar okul, cami ve kamu binalarının yanı sıra 180 evi yaktı.

Şırnak kent merkezinde PKK'lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan çukur ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından güvenlik güçlerince 'ta başlatılan "Şehit Jandarma Üsteğmen Operasyonu" sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarının iş birliğiyle yürütülen müşterek operasyonda, güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK mensupları arasındaki çatışmalar İsmetpaşa, Gazi Paşa ve Bahçelievler mahallelerinde devam ediyor.

Terk ettikleri bölgeleri ateşe veriyorlar

Operasyonun 76. gününde, çatışmalar nedeniyle kentten dumanlar yükselirken, güvenlik güçlerinin ilerleyişlerini engellemeye çalışan teröristler, el yapımı patlayıcı, roket ve uzun namlulu silahlarla saldırılarda bulunuyor.

PKK'lılar terk ettikleri bölgeleri ateşe verirken, bugüne kadar çok sayıda okul, cami ve kamu binasının yanı sıra 180 ev teröristler tarafından yakıldı. Evler büyük oranda tahrip olurken, bazıları ise kullanılamaz hale geldi.

Teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcıları tek tek imha eden operasyon timleri, çok sayıda yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirdi.

Örgüt üyelerinden arındırılan bölgelerde arama tarama çalışmalarını sürdüren ve ele geçirilen tüm delilleri titizlikle inceleyen güvenlik güçleri, ilerleyişini sürdürüyor.

Kaçma girişimleri başarısızlıkla sonuçlandı

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, sıkışan teröristler sık sık kaçma girişiminde bulunuyor.

Özellikle örgütün sözde "üst düzey yöneticileri" öncelikli olarak kentten çıkmaya çalışıyor ancak teröristlerin kaçma girişimleri sonuçsuz kalıyor.

Güvenlik güçleri, zırhlı araçlardan teröristlere sık sık Türkçe ve Kürtçe "teslim ol" çağrısında bulunuyor.

Termal kamera, heron ve gece görüş dürbünleriyle kent merkezi 24 saat izlenirken, kırsal alanda da askeri birlikler konuşlandırılmış durumda.

460 terörist etkisiz hale getirildi

Kent merkezinde süren operasyonda bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 460 oldu. Güvenlik güçleri, teröristler tarafından oluşturulan 217 barikatı kaldırdı, 37 çukuru kapattı, bin 352 el yapımı patlayıcıyı imha etti.

Operasyonların tamamlandığı mahallelerdeki 3 bin 933 evde arama yapılırken, tuzaklanan patlayıcılara yönelik arama tarama çalışmaları sürüyor.

Kaynak: AA

Haber Videosu: PKK 76 Günde 180 Evi Ateşe Verdi