Ölümcül virüs Singapur'a da sıçradı! - Haberler
Haberi Paylaş

Ölümcül virüs Singapur'a da sıçradı!

Haberler.com - Haberler | Dünya

Singapur Sağlık Bakanlığı, Çin'de ortaya çıkan ve 17 kişinin ölümüne neden olan koronavirüsüne ülkede rastlandığını açıkladı. Öte yandan Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, ölümcül virüsten etkilenen Türk vatandaşının bulunmadığını belirtti.

Aralık ayının başında Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 17 kişinin ölümüne neden olan koronavirüsü Singapur'a da sıçradı. Hong Kong, Makao, ABD, Japonya ve Güney Kore'nin ardından Singapur Sağlık Bakanlığı da ülkede koronavirüsüne rastlandığını doğruladı.

Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, Çin'de ortaya çıkan koronavirüsü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ölümcül virüs salgınından etkilenen Türk vatandaşının bulunmadığını belirten Büyükelçi Önen, "Çin'de 6 bin Türk yaşıyor, tahliyeyi gerektirecek bir durum yok. Corona virüsü nedeniyle 3 kent karantina altına alındı" dedi.

Ölümcül virüs Singapur'a da sıçradı!

İlk kez aralık ayında görülen ve '2019-nCoV' olarak adlandırılan virüsün henüz aşısı veya ilacı bulunmuyor. Virüs şimdiye kadar 17 kişinin ölümüne yol açarken, en az 600 kişiyi de etkiledi. Yeni virüsün de SARS gibi insandan insana bulaşabildiği teyit edildi.

Haberler.com - Son Dakika Haberleri

Amerika Birleşik Devletleri, Pekin, Türk, Dünya, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title