Parkturk'ten Kadıköy'e 550 Araçlık Otopark
Haberler » Emlak » Parkturk'ten Kadıköy'e 550 Araçlık Otopark - Haberler

Parkturk'ten Kadıköy'e 550 Araçlık Otopark

İstanbul'un en büyük otoparkını Şişhane'de açmaya hazırlanan Parkturk, Söğütlüçeşme'de 550 araç kapasiteli otopark yatırımının temelini attı.

Parkturk'ten Kadıköy'e 550 Araçlık Otopark

15 milyon TL'lik yatırımla 2014 yılında hizmete girecek olan Parkturk Otoparkı, 550 araçlık kapasitesi ile bölgenin artan otopark ihtiyacını karşılayacak.

Kamu kaynaklarına dokunmadan akıllı ve çevreci otoparklar inşa ettiklerini belirten Parkturk Yönetim Kurulu Başkanı Tezel, 15 bin metrekareyi aşan inşaat alanında 'un en büyük zemin altı kat otoparklarından birini daha hizmete almaya hazırlandıklarını açıkladı.

'Otoparktan Daha Fazlası' anlayışı ile Ocak 2010 tarihinde faaliyete geçen Parkturk, akıllı ve yeşil otoparklar inşa etmeye devam ediyor. İstanbul'dan Ankara'ya Aydın'dan Eskişehir'e Türkiye'nin her köşesinde yatırımlarımıza hız veren Parkturk inşaatı ve işletmesi süregelen 14 büyük otopark projesi ile dikkat çekiyor.

İstanbul'un en büyük otoparkını Şişhane'ye açmaya hazırlanan Parkturk, Kadıköy Söğütlüçeşme Mevkiinde yer alan 550 araç kapasiteli projesinin temelini attı. 15 milyon TL'lik yatırımla 2014 yılında hizmete girecek olan Parkturk Kadıköy Zemin Altı Kat Otoparkı, hem Kadıköy'ün artan otopark ihtiyacına çare olacak hem de üzerine yapılacak rekreasyon alanı ile İstanbullulara hizmet edecek.

Trafik sorunun had safhada olduğu İstanbul için özel projeler geliştirdiklerini söyleyen Parkturk Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özgür Tezel, ilk etapta Şişhane bölgesinde İstanbul'un en büyük araç kapasitesine sahip ticari otoparkı projesini hayata geçirdiklerinin altını çizdi.

Tezel, "Kadıköy Belediyesine ait alanda yap işlet devret yöntemiyle gerçekleştirdiğimiz bu proje ile hem bölgenin otopark sorununa çare olacağız, hem de bölgeye yeni bir meydan kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Kadıköy ilçesinin yanı sıra Zeytinburnu ve Bakırköy ilçelerinde de yeni yatırımlara imza atacağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: Milliyet.com.tr

Manşet

Haberler