Pamuk: "Hak Arama ve Özgürlük Arayışında Demokrasi İçinde Kalınmalı"

Pamuk: "Hak Arama ve Özgürlük Arayışında Demokrasi İçinde Kalınmalı"

11.06.2013 09:31 | Son Güncelleme: 11.06.2013 09:31
Pamuk:

AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk, "Ülkemiz demokratik bir ülkedir."

AK Parti Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk, "Ülkemiz demokratik bir ülkedir. Demokrasimiz çok iyi işlemekte ve tüm kanalları açıktır. İyi niyetli taleplerin kötü emellere zemin hazırlamasına, fırsat verilmemelidir" dedi.

Pamuk, Taksim Gezi Parkı olayları ile ilgili yaptığı açıklamada, vatandaşların hukuk kuralları çerçevesinde taleplerini dile getirmesinin en tabii hakkı olduğunu ancak iyi niyetli taleplerin marjinal gruplar tarafından farklı mecralara çekilmek istendiğini ifade etti.

Vatandaşların çevre duyarlılığı ile başlattığı demokratik hakların kullanılmasını desteklediklerini belirten Pamuk, topyekün ülke istikrarı ve halkın huzurunun daha öncelikli olduğunu kaydetti.

Sokakların huzur ve güveni, çocukların ve Türkiye'nin geleceği açısından son derece önemli olduğunu belirten Pamuk, "Şiddet ve kavga, hiçbir şeyi çözmediği gibi sorunları içinden çıkılmaz hale getirir. Hiçbir hak arayışı, vatandaşımızın can ve mal güvenliğinin tehlikeye sokmamalıdır. Hiçbir hak talebi, esnafın mağduriyetine ve kamu mallarına zarar verilmesine gerekçe olamaz. Samimi vatandaşlarımız duyarlı davranarak suç teşkil eden fiillerin hak ve özgürlükleri gölgelemesine izin vermemelidir" dedi.

Hak arama ve özgürlük arayışında demokrasi içinde kalınması gerektiğini söyleyen Pamuk, "Türkiye, demokrasisi ve hukuk standartlarıyla bu olayları kısa sürede atlatacak güçtedir. Devletimiz ve kurumlarımız, vatandaşlarımızın demokratik haklarını kullanmalarına imkan sağlamaktadır. Vatandaşlarımız da demokratik kurum ve kurallara saygılı hareket etmelidir. Sayın Başbakanımızın açıklamaları, demokratik bir ortam için tüm kanalların açık olduğunu göstermektedir. Daha önce de böyle olayları atlatan aziz milletimizin, tarihsel tecrübesi ve sağduyusu bizleri yarınlara taşıyacaktır" diye konuştu.

Adana'da da siyasilerin gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyleyen Pamuk, şunları kaydetti:

"Adana'da her kesimden insanın bir arada yaşadığı kozmopolit bir yapı var. Siyaseti belli bir etnik veya inanç temelli unsur üzerinden yapmamak gerekir. Her kesime ve herkese hitap edecek siyasi söylemlerin geliştirilmesi lazım. Bu bağlamda yerel siyasetçiler ve kanaat önderleri çok dikkatli davranarak geri dönülmeyecek olayların yaşanmasına fırsat vermemelidir." - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title