Öztürk: "Yardımda Bulunduğumuz İnsanlara İş Bulma Çabası İçerisindeyiz"

Öztürk: "Yardımda Bulunduğumuz İnsanlara İş Bulma Çabası İçerisindeyiz"

Öztürk: 'Yardımda Bulunduğumuz İnsanlara İş Bulma Çabası İçerisindeyiz'
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Afyonkarahisar Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk, insanlara gıda ve maddi yardımda bulunmaktan daha çok iş bulma gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, “Dernek olarak fakirliğin meslek olmasını şiddetle karşıyız” dedi.

Afyonkarahisar Yarım Elma Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erol Öztürk, insanlara gıda ve maddi yardımda bulunmaktan daha çok iş bulma gayreti içerisinde olduklarını ifade ederek, "Dernek olarak fakirliğin meslek olmasını şiddetle karşıyız" dedi.

Öztürk, dernek binasında Ramazan ayı yardımları ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Bu yıl 2 bin 500'ün üzerinde aileye gıda yardımında bulunacaklarını ifade eden Öztürk açıklamasında şunları söyledi:

"Geleneksel olarak her yıl Ramazan öncesi hazırlıklar yaparız. İhtiyaç sahibi ailelerin ihtiyacını karşılamayı amaçlarız. Bu yılda bu hazırlıklarımızı yaptık. Şu anda bin 500 aileye yardım kolisi hazırlayacak durumdayız. Malzemelerimiz hazır ancak bin 500'ü aştık ve 2 bin 500 aileye ulaşma gibi bir hedefimiz var. Bin koli daha hazırlamak için Ramazan'a kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Burada kolilerimiz de gıda maddeleri, hijyen malzemeleri, temizlik malzemeleri var. Diş fırçalarından macuna kadar her bir ayrıntı düşünüldü. İnsanların ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Biz dernek olarak fakirliğin meslek olmasını şiddetle karşıyız. Gıda yardımında bulunduğumuz insanlara iş bulma çabası içerisindeyiz. İş buldukları takdirde de gıda yardımlarını kesiyoruz. Ancak bir İslam kültürü olan yardımlaşma yani muhtaç insanları da başkalarına boyun ezdirmemek el açtırmamak için de bu ihtiyaçlarını gidermek lazım. Bunu da Afyonkarahisar halkının zekat müessesesi ile yerine getiriyoruz." - AFYONKARAHİSAR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title