Fetö'nün Hasta Çocuğun Yardım Parasına Göz Diktiği İddiası

Fetö'nün Hasta Çocuğun Yardım Parasına Göz Diktiği İddiası

Fetö'nün Hasta Çocuğun Yardım Parasına Göz Diktiği İddiası
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Afyonkarahisar’da kalbi delik olan 1 yaşındaki oğlu için FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Kimse Yok Mu Derneği aracılığı ile yardım kampanyası başlatıldığını, ancak kampanyada toplanan paralarını kendilerine verilmeyip örgüte aktarıldığını öne süren anne Latife Taşköprü, “Çocuğumun...

Afyonkarahisar'da kalbi delik olan 1 yaşındaki oğlu için FETÖ soruşturması kapsamında kapatılan Kimse Yok mu Derneği aracılığı ile yardım kampanyası başlatıldığını, ancak kampanyada toplanan paralarını kendilerine verilmeyip örgüte aktarıldığını öne süren anne Latife Taşköprü, "Çocuğumun bu FETÖ'cüler parasını yediğinden dolayı zehir zıkkım olsun diyorum" dedi.

2013 yılında doğuştan kalbi delik olan ve o zaman henüz 10 aylık olan Ömer Rüzgar isimli çocuklarının sağlığına kavuşması için Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında kapatılan Kimse Yok mu Derneğine başvurduklarını ifade eden anne Latife Taşköprü, derneğin çocukları için topladıkları yardım paralarını örgüte aktardıklarını öne sürdü. Eşi Kemal Taşköprü'nün belinden olduğu ameliyat nedeniyle yüzde 93 engelli ve yatalak olduğunu aktaran Taşköprü FETÖ'nün kendilerini mağdur ettiğini belirtti. O dönemde çocuklarının sağlığı için derneğe başvurduklarını vurgulayan anne Taşköprü sonrasında yaşanan süreci ise şöyle anlattı:

"O zaman zor durumdaydık aynı bu şekilde. Kimse Yok mu? Derneğine gittim yardım istemek için. Oradan bana bir form verdiler doldurup verdim. Onlar da bana 15 gün sonra telefon ettiler 'gel sana koli vereceğiz' diye. Ben de gittim kolimi aldım, arkasından kıyafet verdiler. 3-4 ay sonra tekrardan koli ile kışlık elbise verdiler. Çocuğumun kalbi delikti, çocuğumun raporlarını götürdüm onlara izah ettim. Mustafa Çobanoğlu bana '10-15 dakika burada bekler misin?' dedi, ben de beklerim dedim. O bir telefon görüşmesi yaptı sonra bir gazeteci kız geldi benimle röportaj yapmak için 'size yardım toplayacağız, durumunuz kötü olduğu için en azından bir destek olur' dediler. Biz de tamam deyip röportaj yaptık çocuğumla birlikte. Bu röportaj yapılıp gazeteye çıktıktan sonra gazeteci bana 'ablacığım sen Bank Asya'dan gidip hesap açtıracaksın, tekrar biz Kimse Yok mu? Derneğine hesap açtıracağız, derneğe yatacak paraları biz de sizin hesabınıza aktaracağız' dediler."

"Yardım paralarını hiçbir şekilde görmedik"

Ömer Rüzgar için dernek aracılığı 29 Mayıs 2015 tarihinde yönetim ve denetimi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilen Bank Asya'da yardım toplanması için hesaplar açıldığını vurgulayan anne Taşköprü, kendisi için açılan hesabın banka cüzdanını göstererek, dernekten toplanan yardımlardan hiçbir şekilde hesaplarına aktarım yapılmadığını iddia etti. Taşköprü, "Hesapları Mustafa Çobanoğlu açtırdı. Bana 'gidip Bank Asya'ya hesap açtıracaksın çocuğuna toplanan paraları biz oraya yatıracağız, ilk önce biz açtıracağız hesabı ondan sonra sizin hesaba yatıracağız' dediler. Ama biz hesabı açtırdık hiçbir şekilde bize yatmadı. Kendilerine sorduğumuzda bize bütün büyük iş adamlarından yardım toplandığını söyledi, ama biz bu yardımlarım hiç birini göremedik. İnternet ve gazetelere demeçler vermişler 'bütün iş adamlarından yardım toplanıyor' diye. Ben gidip sorduğum zaman bunlar bana hiçbir yardım toplanmadığını söylediler. Sorduğumuzda da bize sade iki öğrencinin 190 TL bir yardım yaptıklarını söylediler. Yardım paralarını hiçbir şekilde görmedik, 190 TL para aldık biz oradan" diye konuştu.

"15 Temmuz'da bunları benim ülkeme yapanlar, çocuğuma da bu şekilde yapmıştır"

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ortaya çıkan hainlere Kimse Yok mu Derneği'nin de alet olduğunu gördükten sonra çocuğu için toplanan yardım paralarının kendilerine verilmeyip örgüte aktarıldığı yönünde şüphelerinin iyice arttığını dile getiren Taşköprü, "Benim çocuğuma toplanan paralar büyük bir ihtimalle FETÖ'ye gitti. Ben çocuğumun hakkını arıyorum. Çocuğuma yapılan yardımların ortaya çıkmasını istiyorum. Bize dediler ki, 'yardım toplanıyor' ama bize hiçbir şekilde yardım yapmadıkları için ve bunlarda FETÖ'cü çıktığı için ben çocuğumun hakkını arıyorum. 15 Temmuz'da bunları benim ülkeme yapanlar, benim çocuğuma da bu şekilde yapmış olabilirler çocuğumun yardım paralarını çaldıklarını düşünüyorum. Hiçbir şekilde para yatmadı. Benim 10 aylık çocuğumun kalbi delikken bir hastalığı vardı halen devam ediyor. Ömer Rüzgar isimli çocuğumun bu FETÖ'cüler parasını yediğinden dolayı zehir zıkkım olsun diyorum. Devletimizden de yardım bekliyorum. Bir şekilde bunların araştırılmasını istiyorum, dava açılmasını istiyorum" dedi.

Derneğin 30 Aralık 2013'te yaptığı basın açıklaması her şeyi doğrular nitelikte

30 Aralık 2013 Kimse Yok mu Derneği Afyonkarahisar Şube Müdürü Mustafa Çobanoğlu ise kentteki yerel ve ulusal medya kuruluşlarına gönderdiği basın açıklamasının ise annenin iddialarını adeta doğrular nitelikte. Çobanoğlu,o dönemde yaptığı açıklamada, "Ailemiz daha önceden de derneğimize kayıtlı ve yardım alan ailelerin arasındaydı. Ailenin sağlık ve tüm giderlerini karşılamak için biz de çalışma başlatmıştık. Ama bebeğimizin sağlık giderleri fazla olmasından dolayı yetiştiremiyorduk. Ömer Rüzgar bebek ile ilgili basında çıkan haberlerin ardından adeta yardımseverlerimiz seferber oldu. Biz ailemizin adına bir banka hesabı açacağız ve gelen yardımları makbuzlar karşılığında ailemize vereceğiz. İnşallah gelen yardımlar ile Ömer Rüzgar bebeğimiz hayata daha fazla bağlanacak" demişti.

Çocuğun tedavisi devam ediyor

Öte yandan, kendisi için toplanan yardım paralarının FETÖ'ye aktarıldığı iddia edilen Ömer Rüzgar ise şu an da 4 yaşında. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından aylık 470 TL'lik engelli maaşı bağlanan küçük çocuğun tedavisinin aralıklarla devam ettiği öğrenilirken, doktorların 7 yaşından sonra ameliyat olabileceğini söyledikleri minik çocuğun sağlığına kavuşabileceği kaydedildi. Babası Kemal Taaşköprü'nün belinden olduğu ameliyat nedeniyle yüzde 93 engelli ve yatalak olan küçük çocuk şimdi sağlığına kavuşacağı günü bekliyor. - AFYONKARAHİSAR

Fetö'nün Hasta Çocuğun Yardım Parasına Göz Diktiği İddiası
Fetö'nün Hasta Çocuğun Yardım Parasına Göz Diktiği İddiası

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title