OZAN CEYHUN HABERLERİ

Ozan Ceyhun haber, Ozan Ceyhun son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ozan Ceyhun

Ozan Ceyhun

Doğum Yeri Adana / Türkiye
Doğum Tarihi 10.10.1960 -

Ozan Ceyhun Kimdir ?

Ozan Ceyhun (d. 10 Ekim 1960, Adana), Türk kökenli Alman politikacı. 1979'de Boğaziçi Lisesi'nden mezun olan Ozan Ceyhun, İstanbul'da büyüdü. Hacettepe Üniversitesi'nde Alman Dili ve Edebiyatı okudu. 1980 darbesinde Avusturya'ya 1982 yılında ise Almanya'ya gitti. Almanya'da sosyal pedagog olarak eğitimini tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ozan Ceyhun 31.7.2020
Müslümanlar Kurban Bayramı'na Kovid-19 gölgesinde girdi
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun ve Viyana Başkonsolosu Asip Kaya da namaza katılarak vatandaşlarla bayramlaştı.
Ozan Ceyhun 29.7.2020
Türkiye'den Avusturya'ya cerrahi maske yardımı
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, maskeleri, Kardinal Schwarzenberg Hastanesi Müdürü Katharina Rosa Laner'e teslim etti.
Ozan Ceyhun 15.7.2020
15 Temmuz Fotoğraf Sergisi Stockholm'de
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, 15 Temmuz gecesi 2 binin üzerinde gazi ve 251 şehitle hain darbecilerin bertaraf edildiğini, o gecenin ülkenin demokrasi tarihine altın harflerle yazıldığını ifade etti.
Ozan Ceyhun 15.7.2020
Avrupa'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenleri
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, 15 Temmuz gecesi 2 binin üzerinde gazi ve 251 şehitle hain darbecilerin bertaraf edildiğini, o gecenin ülkenin demokrasi tarihine altın harflerle yazıldığını ifade etti.
Ozan Ceyhun 15.7.2020
Avrupa'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü törenleri
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, 15 Temmuz gecesi 2 binin üzerinde gazi ve 251 şehitle hain darbecilerin bertaraf edildiğini, o gecenin ülkenin demokrasi tarihine altın harflerle yazıldığını ifade etti.
Ozan Ceyhun 5.6.2020
Son Dakika | Türkiye İhracatçılar Meclisinden Viyana Belediyesine maske yardımı
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, TİM'in gönderdiği maskeleri Viyana Eyaleti Sağlık Bakanı Peter Hacker'e teslim etti.
Ozan Ceyhun 30.5.2020
Avusturya'ya ilk gelen gurbetçiler "Vefa Buluşmasında" buluştu
Avusturya ile Türkiye arasında 1964 yılında imzalanan iş gücü anlaşması sonrasında çalışmak üzere Viyana'ya gelen ilk gurbetçi aileler Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliği himayesinde  gerçekleştirilen "Vefa buluşmasında" buluştu. Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun tarafından başlatılan 'Vefa Buluşmaları' kapsamında Avusturya'nın başkenti Viyana'ya ilk gelenler arasında yer alan Haşmet Kormaz  ve Neziha Büyükbodur Büyükelçiliğin kabul salonunda ağırlandı.
Ozan Ceyhun 26.5.2020
Türkiye'nin Viyana Büyükelçiliğinde "gurbetin ilk nesli" ile vefa buluşmaları
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Avusturya'ya çalışmak üzere gelen ilk neslin, karşı karşıya kaldığı çeşitli sıkıntılara rağmen hem bulundukları ülke hem de Türkiye'ye sağladıkları katkılar dolayısıyla bir vefa ve teşekkür buluşması düzenlediklerini söyledi.
Ozan Ceyhun 24.5.2020
YTB'den Avusturya'daki öğrencilere bayram hediyesi
Etkinliğe Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Viyana Başkonsolosu Asip Kaya'nın yanı sıra YTB Başkanı Abdullah Eren, UİD Genel Başkanı Bülent Bilgi ve AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya video konferans yoluyla katıldı.
Ozan Ceyhun 24.5.2020
Avusturya'daki Türk şehitlerinin kabrine bayram ziyareti
Avusturya'da Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Türkiye'nin Viyana Büyükelçi Ozan Ceyhun, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Rauf Engin Soysal ve beraberindeki heyet Birinci Dünya Savaşı'nda Galiçya cephesinde şehit düşen Türk askerlerinin kabirlerini ziyaret etti.
Ozan Ceyhun 8.5.2020
Viyana Büyükelçisi Ceyhun'dan evi yanan Uçar ailesine ziyaret
Avusturya'nın başkenti Viyana'nın 16'ıncı bölgesinde geçtiğimiz gün çıkan yangında mağdur olan Fatih Uçar ve ailesinin imdadına T ürkiye koştu. Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun Uçar ailesini ziyaret ederek, küle dönen evde incelemelerde bulundu.
Ozan Ceyhun 29.4.2020
Avusturya'da Türk STK, ihtiyaç sahiplerine iftar paketi dağıtıyor
ATİB'in merkezinde gerçekleştirilen dağıtım organizasyonuna katılan Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, burada yaptığı konuşmada, ATİB'in ülke genelinde yaptığı önemli çalışmalara değinerek, ramazan paketlerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtılışı sırasında buraya gelerek, hem yapılan çalışmayı görmek hem de ATİB ile dayanışma içinde olduklarını göstermek istediklerini söyledi.
Ozan Ceyhun 24.4.2020
Avusturya'da Türk STK'ler ihtiyaç sahiplerine sahur ve iftar paketleri dağıtacak
Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, ilk iftar öncesi WEFA'nın merkezinde düzenlenen dağıtım programında, iki STK'nin ramazan ayına yönelik yaptığı bu çalışmanın çok kıymetli olduğunu söyledi.
Ozan Ceyhun 23.4.2020
Türkiye'nin Viyana Başkonsolosluğundan dijital platformda 23 Nisan kutlaması
Türkiye'nin Viyana Başkonsolosluğu, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan önlemler nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı dijital platformda düzenlenen programla kutladı. Viyana Başkonsolosluğunun sosyal medya hesabından canlı yayınlanan programda, Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun açılış konuşması yaptı.
Ozan Ceyhun 23.4.2020
Avusturya'daki Türk vatandaşları yurda getiriliyor
Yolculara havalimanında eşlik eden Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu başta olmak üzere, Avusturya'daki üç başkonsolosluğun özverili çalışmaları doğrultusunda uçuşun gerçekleşebildiğini söyledi.
Ozan Ceyhun 6.4.2020
Anadolu Ajansı 100 yaşında
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Prag Büyükelçisi Egemen Bağış, Bratislava Büyükelçisi Aslıgül Üğdül, Birleşmiş Milletler (BM) Viyana Ofisi Nezdindeki Büyükelçisi Ahmet Muhtar Gün ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Rauf Engin Soysal, AA muhabirine konuştu.
Ozan Ceyhun 29.3.2020
Çavuşoğlu'ndan yurt dışındaki vatandaşlara videolu "evde kalın" çağrısı Açıklaması
Yurt dışında yaşayan vatandaşlara seslenen Türkiye'nin Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, Bern Büyükelçisi İlhan Saygılı, Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun da en önemli tedbirin evde kalmak olduğunu belirterek "Hayatı eve sığdırma zamanı" olduğunu kaydetti.
Ozan Ceyhun 18.3.2020
Avusturya'da korona virüs nedeniyle 1 Türk hayatını kaybetti
Çin'de ortaya çıkan ve hızla dünyaya yayılan ölümcül korona virüsü can almaya devam ediyor. Avusturya'nın Oberösterreich eyaleti Linz şehrinin Alpbach beldesinde yaşayan 28 yaşındaki Yonca Akyol'un korona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı. Virüs taşıyan Akyol'un ayrıca, böbrek yetmezliği ve şeker hastalığının bulunduğu ifade edildi. Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, virüs nedeniyle hayatını kaybeden Yonca Akyol'un babası Mustafa Akyol ile görüşerek taziyelerini ilettiğini aktardı.
Ozan Ceyhun 18.3.2020
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yıl Dönümü
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, yaptığı konuşmada, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin, bir imparatorluğun küllerinden doğan genç Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kalp atışlarının duyulduğu tarih olduğunu söyledi.
Ozan Ceyhun 25.2.2020
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ceyhun, güven mektubunu sundu
Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Avrupa'da Türk olmanın ne demek olduğunu çok iyi bildiğini belirterek, "Vatandaşlarımızın, bu ülkedeki yaşamlarını daha da rahatlatmak için çabalarda bulunacak bir büyükelçi olacağımdan hiç şüpheleri olmasın.
Ozan Ceyhun 25.2.2020
Destici'den savcılara "HDP'nin kapatılması için, var olan yasayı işletin" çağrısı
Ozan Ceyhun'un atanması Destici, Ozan Ceyhun'un Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine atanmasına ilişkin de değerlendirme yaptı.
Ozan Ceyhun 24.2.2020
Bağımsız Milletvekili Yeneroğlu: "Fransa'da Diyanet kurumları baskı altında"
Ozan Ceyhun'un atanması Bir soru üzerine Yeneroğlu, Ozan Ceyhun'un Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği'ne atanmasını değerlendirdi.
Ozan Ceyhun 23.2.2020
Büyükelçi Ozan Ceyhun hakkındaki iddialara cevap verdi Açıklaması
Avusturya Cumhuriyeti nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine atanan Ozan Ceyhun, hakkındaki iddialara ilişkin, "(Mustafa Eroğlu davası) Benim bu davayla ilgili zaman aşımından yararlanarak olaydan paçayı kurtardığım suçlamasını yapanlar gerçekleri söylemiyor.
Ozan Ceyhun 23.2.2020
VİYANA BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE ATANAN OZAN CEYHUN'DAN HAKKINDAKİ İDDİALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA
TÜRKİYE'nin Viyana Büyükelçisi olarak atanan Ozan Ceyhun, Avusturya'ya hareketinden önce, hakkında sosyal medya üzerinden ortaya atılan iddialara cevap verdi.
Şu an buradasınız: Ozan Ceyhun Haberleri | Ozan Ceyhun Kimdir - Haberler - Ozan Ceyhun haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ozan Ceyhun kimdir, hayatı ve biyografisi. Avusturya'da Kurban Bayramı heyecanı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.8.2020 00:40:46. #1.14#
title