Otobüste yakalanan korona hastası kadın, polislere dil döktü: Ne olursunuz bırakın, öteberim kokar - Haberler
Haberi Paylaş

Otobüste yakalanan korona hastası kadın, polislere dil döktü: Ne olursunuz bırakın, öteberim kokar

İhlas Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Kırıkkale'de korona testi pozitif olan kadın ve temaslı eşi ile bir yolcu, şehirlerarası otobüsünde yapılan HES kodu sorgusunda yakalandı. Riskli gruptaki yaşlı çift, "Ne olursunuz bizi bırakın. Öteberim var kokar gözünü sevdiğim" diyerek ekiplere dakikalarca dil döktü.

Tokat'tan İzmir'e giden yolcu otobüsü, Kırıkkale'nin Delice İlçesi Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü önünde durduruldu. Jandarma ekiplerince, Covid-19 tedbirleri kapsamında sürücü ve yolcuların Hes Kodu sorgulaması yapıldı. Otobüste seyahat eden T.Ç'nin PCR testi pozitif, kocası K.Ç. ile yolculardan Buğra G'nin ise temaslı olduğu tespit edildi.

FİRMAYA PARA CEZASI KESİLDİ

Jandarma, durumu İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerine bildirdi. Trafik kontrol noktasına gelen filyasyon ekipleri, karantina kuralını ihlal eden yaşlı çift, temaslı yolcuya 4 bin 50'şer lira ceza yazdı. HES kodu sorgulamadan otobüse yolcu kabul eden firmaya da otobüs 12 bin 150 lira idari para cezası uygulandı.

Otobüste yakalanan korona hastası kadın, polislere dil döktü: Ne olursunuz bırakın, öteberim kokar

"ÖTEBERİM VAR KOKAR"

Bagajdaki gıda malzemelerine çok para verdiklerini belirten riskli gruptaki yaşlı çift, ekiplere dakikalarca dil döktü. Temaslı eşi K.Ç, "Perişan oluruz biz buralarda. Yiyecek olmasa tamam gözünü sevdiğim Ne olursunuz bizi bırakın. Öteberim var kokar" diyerek ekipleri ikna etmeye çalıştı. PCR testi pozitif olan kadın, temaslı kocası ve bir yolcu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı yurtta karantinaya alındı.

Otobüste yakalanan korona hastası kadın, polislere dil döktü: Ne olursunuz bırakın, öteberim kokar
İhlas Haber Ajansı / Hasan Ay - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (2)
ikizler 60:Öteberi niz batsın emi insanların sağlığı ile oynamaya ne hakkınız var testinizi yaptırın sonucuna göre yola çıkın 12 bin lira ceza Az daha çok kesin Bu nedir ya adamlar Korona Korona yola
Uğur Duran:Köy Enstitüleri kapanmasaydı zamanında bunlar bilgi sahibi olurlar kör kalmazlardı. Eğitimsizlik medeniyetin en büyük düşmanıdır...... Kadın evdeki yemeğini düşünüyor ama otobüste hastalığı birilerine bulaştırabileceğini düşünmüyor.
500
title