Otobüs Kazasında Ağır Yaralanan Polis Memuru Hayatını Kaybetti

Otobüs Kazasında Ağır Yaralanan Polis Memuru Hayatını Kaybetti

Amasya-taşova Karayolu'nda Yaklaşık 2 Hafta Önce Meydana Gelen Trafik Kazasında Ağır Yaralanan Polis Memuru, Hastanede Verdiği Yaşam Savaşını Kaybetti.

Otobüs Kazasında Ağır Yaralanan Polis Memuru Hayatını Kaybetti

Amasya-Taşova Karayolu'nda yaklaşık 2 hafta önce meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan polis memuru, hastanede verdiği yaşam savaşını kaybetti.

23 Ağustos tarihinde Amasya-Taşova Karayolu'nun 14. kilometresinde, Samsun'dan Erzurum'a giden Mehmet Çoban yönetimindeki 60 KK 889 plakalı yolcu otobüsü, Çiğdemli köyü civarında karşı yönden gelen Rıza Kılınç'ın kullandığı 04 D 2202 plakalı kamyon ile kafa kafaya çarpışmış ve kazada 6 kişi hayatını kaybetmiş, 45 kişi de yaralanmıştı. Kazada, Kastamonu Hanönü ilçesinde görev yaparken Samsun'un Vezirköprü ilçesine tayini çıkan ve tayin öncesinde memleketi Amasya'nın Taşova ilçesi Çaydibi beldesinde

bulunan ailesinin yanına giden polis memuru Ahmet Türköz, ağır yaralandıktan sonra Samsun Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınmıştı. Ahmet Türköz, hastanede 15 süren tedaviye cevap vermedi ve yaşam savaşını kaybetti.

Ahmet Türköz'ün cenazesi, memleketi Çaydibi beldesine getirilerken, Vali Celaleddin Lekesiz ve Emniyet Müdürü Mustafa Demirok'un da katıldığı cenaze namazından sonra Çaydibi mezarlığına defnedildi. Polis memurunun eşi Güllü Türköz, eşini kaybetmenin acısıyla baygınlık geçirirken, bayan polis memurları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Merhum polis memuru Ahmet Türköz'ün, Eren ve Efe isimli 2 çocuğu olduğu öğrenildi.

(DY-SA-OK-Y)