Otobüs, Evin Kapısına Dayandı

Otobüs, Evin Kapısına Dayandı

Adana'da bir otomobille çarpışan halk otobüsü, hızını alamayarak önce durağı, ardından bir evin bahçe duvarını yıkarak ön kapıya dayandı.

Otobüs, Evin Kapısına Dayandı

Adana'da bir otomobille çarpışan halk otobüsü, hızını alamayarak önce durağı, ardından bir evin bahçe duvarını yıkarak ön kapıya dayandı. Kazada 8 kişi yaralandı.

Kaza, saat 21.30 sıralarında Merkez Yüreğir İlçesi PTT Evleri Mahallesi Nergiz Caddesi üzerinde meydana geldi. 29 yaşındaki Mustafa Benek'in kullandığı 01 J 0386 plakalı içinde yolcu bulunmayan halk otobüsü ile 43 yaşındaki İdris Çevikalp yönetimindeki 01 JA 930 plakalı otomobil, Gazeteci Adem Yavuz ile Nergis Caddesi'nin kesiştiği kavşakta çarpıştı. Suratli olduğu iddia edilen otobüs, çarpışmanın etkisiyle sürücünün kontrolünden çıktı. Otobüs önce durağını yıktı, ardından Eşref Aras'a ait evin bahçe duvarını yıkarak evin kapısına durabildi.

Kazayı görenler, durumu yetkililere bildirip yardım istedi. Otomobilde ve durakta bulunan 8 yaralı itfaiye ekipleri ve vatandaşların yardımıyla ambulanslara taşınıp çevredeki hastanelere götürüldü. Tedaviye alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kaza sırasında caddedeki yaya ve araç trafiğinin az olması büyük bir faciayı önledi. Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor. - Adana

Kaynak: DHA