Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı;

Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı;

Çorum'un Osmancık Belediyesi'nin park ve yeşil alan yatırımları hız kesmeden sürüyor.

Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı;

Çorum'un Osmancık Belediyesi'nin park ve yeşil alan yatırımları hız kesmeden sürüyor.

Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, Gemici mahallesinde yapımı kepçe figürlü oyun grubunun yer aldığı parkta incelemelerde bulunarak, "İlçemizde farklı ve prestij parkları hizmete sunuyoruz. Ayrıca kurduğumuz çocuk oyun grupları farklı ve bölgede tek olma özelliğine sahip oyun gruplarıdır" dedi.

Gemici mahallesinde Nisan ayında mahalle gezileri kapsamında vatandaşlarla görüşen Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, park sözü vermişti. Başkan Yazıcı, belediyeye ait ve park alanı olarak işaretli bölgede park yapılması için gerekli projeleri hazırlatarak çalışmaları başlattı.

Mahalle sakinlerine park için söz verdiklerini belirten Başkan Yazıcı, "Ziyaretimizde vatandaşlarımızla görüşmüş ve park yapımı için söz vermiştik. Şimdi bu sözümüzü yerine getiriyor ve Gemici Mahallemize prestij katacak parkımızı hizmete sunacağız" dedi.

Osmancık Belediyesi Gemici mahallesinde bin 200 metrekarelik alanda park ve yeşil alan çalışmalarında sona yaklaştı. Parkın daha farklı bir görünüm kazanması, çocukların oyun hayallerini genişletecek kepçe figürlü oyun grubu dün kurulmaya başlandı.

Parkta Gemici Mahallesi Muhtarı Ümit Atasoy ve Peyzaj Mimarı Hakan Çıplak ile çalışmaları inceleyen Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, "Gemici Mahallemizde bulunan bin 200 metrekarelik alanda modern park alanımız ve yeşil alan donatımlarımıza başladık. Bu kapsamda yeni parkımızda modern ve kepçe görünümlü çocuk oyun alanları, oturma alanları ve yeşil alanlarla süslenmiş yeni parkımızı hizmete sunacağız. Diğer parklarımızda olduğu gibi bu parkımız da hem çocuklarımızın gönüllerince oyun oynayabilecekleri yeni bir alan oluştururken, vatandaşlarımızın yeşil alanlarda nefes alabilecekleri bir ortam oluşturacak. Ayrıca spor aletleri ile donatılan parkımız vatandaşlarımızın spor yapma ihtiyaçlarına da cevap verecek. Çok amaçlı park projelerimizi bu yıl da sürdürüyoruz. Oturma alanlarının oluşturulması tamamlandı. Oyun grubumuzu da kurduk. Fidanlarımızı dikerek parkımızın yeşil içinde bir alan oluşması için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Başkan Yazıcı, özellikle modern farklı görünüme sahip olan çocuk oyun grubunun Prof. Dr. Necmettin Erbakan parkında olduğu gibi bir prestij park oluşturacağını ifade etti. Başkan Yazıcı, park yapımının kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacağını bildirdi. - ÇORUM