Ortaköy Biyolojik Gölet' Projesinde Sona Doğru

Ortaköy Biyolojik Gölet' Projesinde Sona Doğru

Yunusemre Belediyesinin ilçeye yeni bir mesire alanı kazandırmaya hazırlandığı ’Ortaköy Biyolojik Gölet’ projesi tamamlanıyor.

Ortaköy Biyolojik Gölet' Projesinde Sona Doğru

Yunusemre Belediyesinin ilçeye yeni bir mesire alanı kazandırmaya hazırlandığı 'Ortaköy Biyolojik Gölet' projesi tamamlanıyor. Proje kapsamında yapılan gölet suyla doldurulurken, projenin yaz aylarına yetiştirilmesi planlanıyor.

Ortaköy'de yapımı devam eden projeyi yerinde inceleyen Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Çerçi'ye incelemede Başkan Yardımcısı Can Mercül, daire müdürleri, meclis üyesi Mustafa Gürler ve teknik personel eşlik etti. Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, "Vatandaşlarımıza birçok projeyi kazandırdığımız gibi 'Ortaköy Biyolojik Gölet' projesinin de çalışmalarını hızlandırdık. Projemiz içerisinde ahşap iskele, oturma yerleri, doğal taşlar ile yapılan yürüyüş yolu, iki şelale, biyolojik gölet, ahşap köprü, manzarası olan restoran, yöresel ürün satış büfeleri, yürüyüş yolları, piknik alanları ve yeşil alan bulunuyor. Ekiplerimiz vatandaşların hizmetine kazandırmak amacıyla çalışmalara devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında Manisa'ya yakışır bir alanı hizmete kazandıracağız" dedi.

Ortaköy mahallesinde bulunan alana vatandaşlarımıza hizmet vermesi amacıyla biyolojik gölet ve rekreasyon alanları yapılıyor. Proje içerisinde açık ve kapalı alanı bulunan restoran, 6 adet satış büfesi yer alıyor. Proje kapsamında mescit, mini futbol sahası, çocuk oyun alanları, macera parkuru ve mesire alanları yapılıyor. Alanın ortasında biyolojik gölet, restoranın önünden gölete dökülecek şelale ve otopark bulunuyor. - MANİSA

Kaynak: İHA