Organ nakli bekleyenler için koşacaklar

Organ nakli bekleyenler için koşacaklar

27.10.2020 12:51 | Son Güncelleme: 27.10.2020 12:57
Organ nakli bekleyenler için koşacaklar

Medicana Sağlık Grubu tarafından bu sene altıncısı düzenlenen 'Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life' etkinliği, 30 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Medicana Sağlık Grubu tarafından bu sene altıncısı düzenlenen 'Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız- Run For Life' etkinliği, 30 Ekim-1 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. Organ bağışı konusundaki farkındalığı artırmayı hedefleyen etkinlik koronavirüs pandemisi nedeniyle bu yıl sanal olarak yapılacak ve koşu için zaman ve parkur seçimi katılımcılara bırakılacak. Türkiye'nin her noktasından katılımın sağlanabileceği koşu etkinliğine kayıt olmanın ücretsiz olduğu belirtildi.

"ETKİNLİK BU YIL SANAL ORTAMDA GERÇEKLEŞECEK"

Etkinlikle ilgili verilen bilgide "Organ bekleyen hastalara bir umut olmanın tarifi mümkün olmayan duygular yaşattığını insanlara hatırlatmak için bir fırsat olan 'Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız' etkinliğine yarışmacılar istedikleri yerden katılabilecekler. Sanal ortamda gerçekleşecek bu koşu için katılımcılar, 5 kilometrelik parkuru kendileri belirleyecek. Yarışmacılar, belirledikleri parkurda 30 Ekim günü 00.00'dan 1 Kasım günü 23.59'a kadar istedikleri bir zaman diliminde koşabilecek. Yarış ölçümlerinde Strava adlı uygulama kullanılacak. Yarışmaya katılacak herkesin www.runforlife.com.tr web adresinden kayıt olması gerekmektedir. Yarışma sonuçları değerlendirilirken sporcunun Strava aplikasyonu ile ölçülen süresi dikkate alınacaktır. Yarışma kuralları ile ilgili daha ayrıntılı bilgilere aynı web sitesinden ulaşılabilir.

Bu yıl, koşu ilk kez uluslararası katılıma da açıldı. Dünyanın diğer ülkelerinden de bu anlamlı hedef için koşmak isteyen kişiler, kayıt yaptırıp koşabilecekler. Etkinliğe kayıt olan katılımcılar; yarış öncesinde göğüs numarası, yarış tişörtü ve hijyen setinden oluşan yarış kitini Medicana Hastanelerinden 29-30 Ekim tarihlerinde alabilecekler. Ülkemizde binlerce hasta organ bağışı beklemekte ve Run For Life bu konuda toplumsal bilincin artmasını hedeflemektedir. Ayrıca koşuya katılan ve parkurunu tamamlayan tüm yarışmacılara online katılım sertifikası ve dijital madalya verilecek. Bunun yanı sıra dereceye giren sporcular, Medicana Check-up paketi ve Decathlon hediye kartı kazanacak. Yarışmanın kesin sonuçları 4 Kasım günü saat 17.00'de açıklanacaktır" ifadeleri yer aldı.

'Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız' etkinliğinin destekçileri arasında; İstanbul Valiliği, Kızılay, Türkiye Atletizm Federasyonu, TV 100 Televizyonu, Türkök, Boston Scientific, Decathlon, Tofaş Basketbol Spor Kulübü, Bro-Event, MBA Okulları, Fenerbahçe Üniversitesi ve Büyükçekmece Basketbol Kulübü yer alıyor.

"ORGAN BAĞIŞI BEKLEYEN BİNLERCE HASTAYA UMUT OLABİLİRİZ"

Medicana Sağlık Grubu Organ Nakli Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, bu yıl altıncısı düzenlenen Run For Life projesi hakkında şunları söyledi:

"Medicana ailesi olarak Run For Life – Hayat Kurtarmak İçin Yarıştayız koşu organizasyonumuzun bu yıl altıncısını 30 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında düzenliyoruz. Organ bağışının önemini vurgulamak için düzenlediğimiz bu etkinliği pandemi nedeniyle ertelemeye gönlümüz el vermedi ancak önlemlerimizi almaktan da geri durmadık. Bundan önceki beş yıl boyunca omuz omuza sürdürdüğümüz yarışı bu sene sanal koşuya dönüştürdük ve Türkiye geneline yaydık. Siz de kendi parkurunuzu yaratabilir, hayat kurtarmak için koşabilir ve organ bağışı bekleyen binlerce hastaya umut olabilirsiniz."


- İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title