Ordu'da rüzgarın etkisiyle büyüyen korkunç yangında üreticinin tüm birikimi kül oldu

Ordu'da rüzgarın etkisiyle büyüyen korkunç yangında üreticinin tüm birikimi kül oldu

Demirören Haber Ajansı / Mustafa Kırlak - Haberler | Güncel

Ordu'nun Akkuş ilçesindeki 2 katlı bir evde henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kümese sıçrayan yangında, 400 tavuk telef olurken, 780 koli yumurta ve 2 ton yem de yandı.

Ordu'nun Akkuş ilçesi Kızılelma mahallesinde Yılmaz Arslan'a ait 2 katlı bir evde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangın, evin bahçesindeki kümese sıçradı.

Ordu'da korkunç yangın: 400 tavuk telef oldu

KORKUNÇ MANZARA SONRADAN ORTAYA ÇIKTI

Yangının çıkmasıyla olay yerine gelen itfaiye ekipleri, uzun uğraşlar sonucu alevleri söndürmeyi başardı. Ancak yangının boyutu sonradan ortaya çıktı. Rüzgarın etkisiyle yaklaşık bin 500 tavuğun bulunduğu kümese sıçrayan yangında, 400 tavuk telef oldu. Korkunç manzaranın ortaya çıktığı kümeste, 780 koli yumurta ve 2 ton yem de yandı.

Ordu'da korkunç yangın: 400 tavuk telef oldu

EV VE KÜMES KULLANILAMAZ HALE GELDİ

Olayın meydana geldiği sırada evde olmadığını söyleyen ev sahibi Yılmaz Arslan, "Olay sırasında eşimi hastaneye götürüyordum. Evimin yandığını komşularım telefonla arayarak haber verdiler. 2012 yılından bu yana geçimimi buradaki kümesten sağlıyordum. Yangın sonucu evim ve kümesim kullanılmaz hale geldi. Kümeste 400 tavuğum telef oldu, 780 koli dağıtıma hazır yumurta ve 2 ton yem yandı. Eve döndüğümde artık yapacak bir şey kalmamıştı, çok üzgünüm" ifadesinde bulundu. Yanan evin sahibi Yılmaz Arslan'ı ziyaret eden Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, aileye başta konaklama olmak üzere ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Ordu'da rüzgarın etkisiyle büyüyen korkunç yangında üreticinin tüm birikimi kül oldu

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Mustafa Kırlak

Haber Yorumları (8)
HÜSEYİN ARSLAN: Boş yorum yapanlara sesleniyorum adam gibi yorum yapın
ACAYİP_ADAM: 780 koli yumurta nedir 400 tavukla fiatlar faiş olsun diyemi biriktiriyorduki
ALİ: DİKKATLİ OKU. ÖLEN TAVUK 400 TANE. TOPLAM 1500 TAVUK VARMIŞ
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title