Onlar Deklanşöre Bastı Sokak Hayvanları Kazandı - Haberler
Haberi Paylaş

Onlar Deklanşöre Bastı Sokak Hayvanları Kazandı

Bültenler - Haberler | Güncel
Onlar Deklanşöre Bastı Sokak Hayvanları Kazandı

Gelenekselleşen Sokak Hayvanları Fotoğraf Yarışması'nın 2015 yılı kazananları belli oldu.


Koza Yönetim ve Hayvan Hakları Federasyonu'nun işbirliğinde hayata geçirilen yarışmanın sergi açılışı ve ödül töreni 30 Eylül Çarşamba günü Tekstilkent Koza Plaza'da gerçekleştirilecek.

İstanbul, 15 Eylül 2015 – Koza Yönetim'in desteğiyle sokak hayvanlarına dikkat çekmek ve hayvanlara daha iyi yaşam koşulları sağlamak için Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) işbirliğiyle düzenlenen Sokak Hayvanları Fotoğraf Yarışması, beşinci yılında da yoğun ilgiyle karşılandı. Mehmet Turgut, Ruhat Mengi, Burçin Terzioğlu gibi ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu 13 kişilik jüri ekibi tarafından değerlendirilen fotoğraflardan 12 tanesi dereceye girerken, toplam 60 fotoğraf da sergilenmek üzere seçildi.

Sokak hayvanları konusundaki toplumsal farkındalığı artırmak için çalışmalar yürüten Koza Yönetim, HAYTAP işbirliğinde hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesiyle sokak hayvanlarına yardım konusuna yeni bir bakış açısı getiriyor. Proje kapsamında beş yılda elde edilen yaklaşık 222 bin TL gelir sokak hayvanlarının koşullarının iyileştirilmesiyle ilgili HAYTAP projelerinde kaynak olarak kullanıldı.

30 Eylül itibariyle Tekstilkent Koza Plaza'da sergilenecek eserler, jüri üyeleri Bekir Coşkun, Burçin Terzioğlu, Hilal Saral, Şafak Pavey, Mehmet Turgut, Nasuh Mahruki, Ömer Burhanoğlu, Ruhat Mengi, Seda Akgül, Serkan Turaç, Yılmaz Bulut, Ahmet Kemal Şenpolat ve Levent Alatlı tarafından titizlikle seçildi.

Projeden elde edilen gelir sokak hayvanlarına yuva oluyor

Proje kapsamında, her yıl yarışmada seçilen fotoğraflarla masa ve duvar takvimleri hazırlanıyor. Projenin beşinci yılında duvar takvimlerinde Ara Güler imzası bulunuyor. Fotoğraf dünyasının önde gelen isimlerinden Ara Güler tarafından sokak hayvanları için bağışlanan fotoğraflar bu yıl ki duvar takvimlerinde kullanılacak. Hazırlanan takvimler, www.haytapshop.com sitesi başta olmak üzere D&R Mağazaları, Remzi Kitapevi, İnkılap Kitapevi, Nezih Kitapevi gibi çok sayıda seçkin kitapevinde satışa sunuluyor ve elde edilen gelir HAYTAP tarafından sokak hayvanları için geliştirilecek projelerde kullanılıyor.

Bültenler - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title