Omega Haberleri

Omega haber, Omega son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Omega - 02.01.2021
Kilis zeytininde verim ve fiyat arttı
Omega 7 içeriyor Kilis zeytinyağında polifenol değerlerinin yüksek olduğunu dile getiren Özdemir, "Diğer illerin zeytinyağına nazaran Omega 7 asidinin olması zeytinimizi diğerlerinden ayırıyor.
Omega - 28.12.2020
Son dakika haberi... Rusya'da balıkçı teknesi battı: 17 ölü
Barents Denizi'nin, Rusya'nın Arhangelsk bölgesindeki Novaya Zemlya açıklarında içinde 19 kişinin bulunduğu bir balıkçı teknesi battı. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, MK 0331 numaralı Omega balıkçı teknesinin denizdeki buzlara çarpıp hasar gördüğü ve battığı belirtilirken kurtarma ekipleri tarafından denizden 17 kişinin cansız bedeninin çıkarıldığı 2 kişinin de kurtarıldığı ifade edildi.
Omega - 26.10.2020
Riskli ve çoğul gebelikler perinatoloji uzmanının takibi ile yürütülmeli
Perinatoloji uzmanının izleminde ultrasonografi en önemli araçtır. İlk detaylı ultrason incelemesi 12-14. haftada yapılır ve sonrasında sürece göre bir izlem belirlenir. Her annede hipertansiyon, diyabet, düşük ve kanama riski olsa da ikiz bebek taşıyan annelerde bu problemler daha sıktır. Perinatoloji uzmanları da bu olasılıkları erkenden taramaya ve tanımaya çalışır. Ayrıca, erken doğum oranı tekil gebeliğe göre yüksek olduğu için serviks-rahim ağzının ultrasonografik izlemi de önemlidir." Çoğul gebelikte beslenmeye dikkat edilmeli Çoğul gebeliklerde, anne adayının alacağı ağırlığın normalden biraz daha fazla olacağını belirten Danışman, "Mümkünse diyetisyen önerisinin alınması beslenme düzeni açısından faydalıdır. Kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte alınan besinlerin kabaca yüzde 40'ının yağ, yüzde 20'sinin karbonhidrat, yüzde 40'ının da proteinden oluşması pratik olarak doğrudur. Demir, D vitamini ve omega başta olmak üzere besin desteklerinin de önemi kabul edilmektedir.
Omega - 09.10.2020
Kolombiya'da muhalif FARC militanları BM çalışanlarına saldırdı
Yerel basına göre, Kolombiya'nın güneyindeki Caqueta bölgesinde militanlar BM görevlileri ve Kolombiya Omega Ortak Gücü Komutanlığından oluşan bir heyete saldırıda bulundu.
Omega - 12.09.2020
Tavşanlı'da balık satış sezonu ve fiyatlar
Balık Pazarı satıcılarından Kemal Akca, sezonu açtıklarını ve günlük olarak bol çeşit ile hizmet verdiklerini belirtti.Karadeniz, Marmara ve Ege Denizi'nden gelen balık çeşitlerinin Sardalye, levrek, çupra, somon, çinakop ve hamsi olduğunu belirten pazardaki balık satıcıları, herkesi omega deposu balık almaya davet ettiler.
Omega - 20.05.2020
Ekolojik dengenin odağındaki hayvan: Bal arısı
Bal arısının yaklaşık 125 milyon yıldır hayatta olduğunu belirten Prof. Dr. Silici, "Hakikaten bu onların bir başarısı. Bu başarıyı her şeyden önce mükemmel organizasyon yeteneklerine ve yaşam tarzlarına borçlular. Bal arısının besin kaynakları mucizevi bir yapıya sahip. Örneğin perga (arı ekmeği) vitamin, mineral içeriyor, omega içeriğiyle müthiş bir besin.
Omega - 22.04.2020
MERSİN Av yasağı, balık fiyatlarını artırmadı
Av yasağı, balık fiyatlarını artırmadı MERSİN'de av yasağına rağmen balık fiyatlarının artış göstermemesi sevindirdi. 1 Eylül'de av açılan av sezonu 15 Nisan'da son buldu. Yasakla birlikte gümüş, karides, barbun, kalamar gibi balıklar artık denizden az miktarda çıkarken, 12 milden sonraki uluslararası karasularda devam eden avcılık nedeniyle tezgahlarda balık eksik olmuyor. Yasağın ardından balık fiyatlarında artış yaşanmaması da memnuniyet yarattı. Av sezonunun kapanmasına rağmen 15 Temmuz'a kadar Akdeniz'de uluslararası avcılığın serbest olduğunu belirten Balıkçılar Derneği Başkan Yardımcısı Adnan Polat, sezonun tam anlamıyla kapanmadığını söyledi. Çeşitlerde azalma olduğunu, ancak tezgahlarda günlük taze balığın yer aldığını aktaran Polat, "Sardalyamız zaten yılın 12 ayı mevcuttur. Balık Omega 3, Omega 6 açısından çok zengin bir yiyecektir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Omega Haberleri | Omega Haber - Haberler - Omega haberleri, son dakika omega haber ve gelişmeleri burada. İnflamasyona sebep oluyor; bu besinlere dikkat.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 00:27:29. #1.14#
title