OLLİ REHN HABERLERİ

Olli Rehn haber, Olli Rehn son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Olli Rehn

Olli Rehn

Doğum Yeri Finlandiya
Doğum Tarihi 31.3.1962

Olli Rehn Kimdir ?

Olli Ilmari Rehn, (d. 31 Mart 1962) Fin politikacı. Doğu Finlandiya'da doğdu. ABD Macalester College'da ekonomi, uluslararası ilişkiler ve gazetecilik okuduktan sonra 1989'da Helsinki Üniversitesi'nde siyasal bilgiler alanında yüksek lisansını tamamladı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Olli Rehn - 22.08.2019
IMF Bulgar aday için başkanlıkta yaş sınırını değiştiriyor
Avrupa'nın önceki adayları arasında, Finlandiya Merkez Bankası Başkanı Olli Rehn, İspanya Ekonomi Bakanı Nadia Calvino ve Eurogroup Başkanı Mario Centeno bulunuyordu.
Olli Rehn - 21.08.2019
PİYASALAR – Dolar 5.72, euro 6.35 ve sterlin 6.94 lirada
Avrupa Merkez Bankası üyesi ve Finlandiya Merkez Bankası Başkanı Olli Rehn, orta vadeli enflasyon görünümünün yüzde 2.
Olli Rehn - 16.08.2019
Avrupa piyasaları ticaret iyimserlikleri etkisiyle yükseldi
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu üyersi Olli Rehn ECB'nin Eylül ayı toplantısında bir teşvik pakedinin tanıtılacağını duyurdu.
Olli Rehn - 15.08.2019
ECB / Rehn: Yeni teşvik paketi beklentileri aşacak
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Kurulu üyesi Olli Rehn, ECB'nin Eylül ayındaki bir sonraki toplantısında yatırımcıların beklentilerinin ötesinde bir teşvik paketinin açıklanacağını duyurdu.
Olli Rehn - 05.07.2019
Rehn: ECB para politikasında ek destekler uygulamalı
Avrupa Merkez Bankası (ECB) Yönetim Konseyi Üyesi Olli Rehn, artık "geçici olarak görmediğini" söylediği ekonomik yavaşlamaya karşı ECB'nin para politikasında ek destekler uygulaması gerektiği uyarısı yaptı.
Olli Rehn - 18.02.2019
Ecb/rehn: Yavaşlamanın Ne Kadar Süreceğini Bekleyip Görmeliyiz
Avrupa Merkez Bankası Üyesi Olli Rehn, Euro Bölgesi ekonomisinin zayıflamakta olduğuna dikkat çekerek, yavaşlama döneminin ne kadar süreceğini bekleyip görmek gerektiğini vurguladı.
Olli Rehn - 07.04.2016
Türkiye ile Finlandiya Arasında Ticaret Hedefi 2 Milyar Euro
Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinde en fazla başlığın, Avrupa Komisyonu'nun Finli Üyesi, Genişlemeden Sorumlu Komiser Olli Rehn döneminde açıldığını anımsatan Vardan, Rehn'in kabinede Ekonomiden Sorumlu Bakan olmasının büyük bir avantaj olduğunu belirtti.
Olli Rehn - 06.04.2016
Davutoğlu, Finlandiya Eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari ile Görüştü
Dha DIŞ HABER - Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Helsinki'de Finlandiya Eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari, Ekonomik İşler Bakanı Olli Rehn ve eski başbakan milletvekili Matti Vanhanen ile görüştüGÖRÜNTÜ------------------Görüşmelerden görüntü.
Olli Rehn - 05.04.2016
Başbakan Davutoğlu Finlandiya'ya Gitti
Bazı temaslarının da olacağını söyleyen Davutoğlu, şöyle devam etti: "Ziyaretim vesilesiyle eski Finlandiya Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaar ile ki 1999 zirvesinde krizi çözen çok önemli roller oynayan bir devlet adamıdır, kendisiyle bir görüşmem söz konusu olacak. Türkiye-AB ve Türkiye-Finlandiya ilişkilerine değerli katkılar yapmış olan Sayın Olli Rehn şimdi ekonomik işler başkanı ve eski başbakan, milletvekili Matti Vanhanen ile de görüşeceğiz.
Olli Rehn - 15.10.2015
Davutoğlu Canlı Yayında
Bu konuyu Suriye krizi yokken de dile getirdiklerini, 2010 yılında, Olli Rehn'in Avrupa Komisyonu'nun genişlemeden sorumlu üyesi olduğu dönemdeki toplantılarda müzakere ettiklerini anlatan Davutoğlu, "Onlar Geri Kabul Anlaşması'nı imzalamamızı, Schengen'in daha sonra yapılmasında ısrar ediyor.
Olli Rehn - 13.10.2015
Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö Ankara'da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö'yü törenle karşıladı.  Resmi temaslarına Anıtkabir ziyareti ile başlayan Niinistö ve eşi Jenni Haukio, atlı birlik eşliğinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne geldi. Niinistö ve eşi Haukio, tören alanında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından karşılandı.  21 pare top atışı eşliğinde iki ülke milli marşlarının çalınmasının ardından Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö, Türkçe "Merhaba asker" diyerek tören kıtasını selamladı.  İki ülke heyetlerinin takdiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö ve eşleri basın mensuplarına poz verdi.  Törene Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve diğer ilgililer katıldı. Finlandiya heyetinde, bir dönem Avrupa Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi olarak görev yapan Ekonomik İşler Bakanı Olli Rehn de yer aldı.
Olli Rehn - 13.10.2015
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Finlandiyalı firmaların Türkiye'de Ar-Ge merkezleri kurmalarını beklediklerini bildirdi.
Olli Rehn - 07.10.2015
Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö, Türkiye'ye Gelecek
Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada Finlandiya ile ikili işbirliğinin her alanda geliştirmeye yönelik ortak iradenin en üst düzeyde teyidi niteliğini taşıyacağı belirtildi. Açıklamada, resmi ziyarette, konuk Cumhurbaşkanı’na Finlandiya Ekonomik İşler Bakanı Olli Rehn ve Fin işadamlarının da yer aldığı bir heyetin eşlik etmesi öngörüldüğü aktarıldı.
Olli Rehn - 07.10.2015
Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö'den Türkiye Ziyareti
Türkiye ve Finlandiya arasındaki iş birliğinin her alanda geliştirmeye yönelik ortak iradenin en üst düzeyde teyidi niteliğini taşıyacak ziyarette, Niinistö'ye, Finlandiya Ekonomik İşler Bakanı Olli Rehn ve Fin iş adamlarının da yer aldığı heyetin eşlik etmesi öngörülüyor.
Olli Rehn - 17.09.2014
AB Bakanı Bozkır Strasbourg'da
Bakan Bozkır, Mimica ile görüşmesinden sonra Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi üyesi Richard Howitt, AP Avrupa Halk Partisi (EPP) Grubu Dış İlişkiler Komitesi (AFET) Koordinatörü Cristian Dan Preda ve AB Komisyonu'nun Ekonomik ve Mali İşlerden sorumlu eski üyesi Olli Rehn ile ayrı ayrı görüşmeler yaptı.
Olli Rehn - 16.07.2014
AB Komisyonuna Dört Yeni İsim
AP'deki oylamanın ardından AB Komisyonu'nun Ekonomik ve Parasal İşlerden Sorumlu Üyesi Olli Rehn'in yerine eski Finlandiya Başbakanı Jyrki Katainen, Sanayi ve Girişimcilikten Sorumlu Üyesi Antonio Tajani'nin yerine İtalyan diplomat Ferdinando Nelli Feroci atandı.
Olli Rehn - 25.06.2014
AB'de Ekonominin Dümenine Finlandiya Eski Başbakanı Geçiyor
Avrupa Parlamentosu üyesi seçilen AB Komisyonu'nun Ekonomik ve Parasal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Olli Rehn'in görevini, Finlandiya eski Başbakanı Jyrki Katainen devralacak.
Olli Rehn - 04.06.2014
AB Komisyonundan Litvanya'ya Avro Onayı
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Litvanya'nın avroyu ulusal para birimi olarak kullanmasına ve Avro Bölgesi'ne girmesine yeşil ışık yaktı AB Komisyonu'nun Ekonomik ve Parasal İşlerden Sorumlu Üyesi Olli Rehn, Litvanya'nın para birimi olarak avroyu kullanmak için gerekli tüm kriterleri yerine getirdiğini belirterek, bu adımı 1 Ocak 2015'ten itibaren atmaya hazır olduğunu kaydetti.
Olli Rehn - 02.04.2014
AB Maliye Bakanları Atina'da Bir Araya Geldi
Eurogroup Başkanı Jeroen Dijsselbloem, AB Ekonomik ve Mali İşler Konseyi üyesi Olli Rehn ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı (ECB) Mario Draghi'nin de katıldığı toplantıda, avro bölgesinden Yunanistan'a verilecek 8,3 milyar avroluk kredi diliminin koşullu olarak serbest bırakılması kararlaştırıldı.
Olli Rehn - 02.04.2014
AB Komisyonu Üyelerinin Seçim İlgisi
"Kulvar değiştirerek" AP'ye girmek için seçim kampanyasına katılma kararı alan AB Komisyonu üyelerinden 4'ü aynı zamanda AB Komisyonu Başkan Yardımcısı konumunda. AB Komisyonundan yapılan açıklamada seçim kampanyasına katılma kararı alan isimler AB Komisyonu Başkan Yardımcıları Olli Rehn, Viviane Reding, Antonio Tajani ve Maros Sefcovic ile üyeler Januz Lewandowski, Neven Mimica ve Karel de Gucht olarak sıralandı.
Olli Rehn - 01.04.2014
Eurogroup Gayri Resmi Toplantısı
  "Reformların güçlenmesi gerekiyor"   AB Ekonomik ve Mali İşler Komisyonu üyesi Olli Rehn ise Yunan ekonomisinin istikrarının arttığını, Troyka'nın bundan sonraki kontrollerinin uzun sürmeyeceğini umut ettiğini belirtti.
Olli Rehn - 01.04.2014
AB Bütçe Açığı Konusunda Fransa'yı Yine Uyardı
Ekonomik ve parasal işlerden sorumlu AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Olli Rehn ise yaptığı açıklamada, Fransa'nın vakit geçirmeden yapısal ekonomik reformları yerine getirmesi gerektiği uyarısında bulundu.
Olli Rehn - 01.04.2014
Atina'da Gayri Resmi Avro Bölgesi Maliye Bakanları Toplantısı Başladı
AB Komisyonu'nun Ekonomik ve Parasal işlerden sorumlu üyesi Olli Rehn, Atina ile Troyka arasındaki müzakerelerin olumlu şekilde geliştiğini belirterek parlamentoda onaylanan torba yasanın tatmin edici bir gelişme olduğunu kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Olli Rehn Haberleri | Olli Rehn Kimdir - Haberler - Olli Rehn haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Olli Rehn kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 31 Mart tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi önemli olaylar ol
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.9.2021 03:40:11. #1.15#

title