Öğretmenin "CHP'lilerin notunu kırdım" paylaşımı ortalığı karıştırdı! Öğrencisinin şaka yaptığı ortaya çıktı - Haberler
Haberi Paylaş

Öğretmenin "CHP'lilerin notunu kırdım" paylaşımı ortalığı karıştırdı! Öğrencisinin şaka yaptığı ortaya çıktı

Öğretmenin
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Trabzon'da fizik öğretmeni Osman Bayrak tarafından paylaşılmış gibi hazırlanan "Bugün CHP'li öğrencilerimin notundan kırdım" paylaşımı sosyal medyada yayılınca gerçek, yapılan inceleme sonucunda ortaya çıktı. Ekran görüntüsünü hazırlayan lise öğrencisi genç, amacının şaka yapmak olduğunu söyleyip özür diledi.

Tevfik Serdar Anadolu Lisesinde fizik öğretmeni olan Osman Bayrak'ın açıkladığı sınav sonuçlarında not kırdığını düşünen S.Ç. isimli öğrenci, okul arkadaşlarının bulunduğu WhatsApp grubunda fizik öğretmeni Osman Bayrak'ın sosyal medya hesabından yapılmış gibi "Bugün CHP'li öğrencilerimin notundan kırdım" yazarak '#YanındayızErdoğan', '#İyikivarsınErdoğan' etiketlerini kullanarak bir ekran görüntüsü paylaştı.

Bu paylaşım kısa sürede sosyal medyada paylaşıldı ve internet haber sitelerine düştü. Paylaşımı yaptığı iddiasıyla suçlanan fizik öğretmeni Osman Bayrak, söz konusu paylaşımları kendisinin yapmadığını belirterek şikayetçi oldu.

Okulda arkadaşlarına şaka yapmak için hazırlamış

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin yaptığı incelemede Bayrak'ın kendi sayfasında böyle bir paylaşım yapmadığı belirlenirken, gerçek görseli hazırlayan öğrencinin suçunu itiraf etmesi ile ortaya çıktı.

Lise öğrencisi S.Ç. görseli şaka amaçlı hazırladığını belirterek konuyla ilgili sosyal medya hesabından da bir özür açıklaması yayınladı. S.Ç. açıklamasında "Okul arkadaşlarımın bulunduğu WhatsApp grubunda 'şaka amaçlı' olarak paylaştığım tarafımca hazırlanan tek gösterimlik ekran görüntüsü WhatsApp grubundaki birileri tarafından yayılmıştır. Olayın bu noktaya gelmesinden Osman Bayrak öğretmenimden ve herkesten özür dilerim" ifadelerini kullandı.

Okulda arkadaşlarına şaka yapmak için hazırlamış

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Osman Bayrak, Ortahisar, Trabzon, Medya, Güncel, Haber

title