Oğlunun Tahsili İçin Ayrıldığı Memleketine Anadolu Lisesi Yaptırıyor

Oğlunun Tahsili İçin Ayrıldığı Memleketine Anadolu Lisesi Yaptırıyor

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde Doğup Büyüyen ve 1971 Yılında Oğlu Mehmet Çınaroğlu'nu Lisede Okutabilmek İçin Çanakkale'ye Giden Gülşen ve Mustafa Çınaroğlu Çifti, Memleketlerine Okul Yaptırıyor.

Oğlunun Tahsili İçin Ayrıldığı Memleketine Anadolu Lisesi Yaptırıyor

Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'nde doğup büyüyen ve 1971 yılında oğlu Mehmet Çınaroğlu'nu lisede okutabilmek için Çanakkale'ye giden Gülşen ve Mustafa Çınaroğlu çifti, memleketlerine okul yaptırıyor.

Çınaroğlu çifti, Bayramiç Menderes ilköğretim Okulu çatısı altında iki yıldır eğitim veren Bayramiç Anadolu Lisesi'ne bina yapılabilmesi için 350 bin YTL yardımda bulundu. Çınaroğlu çifti, Kaymakam Ahmet Okur ve Gülşen-Mustafa Çınaroğlu'nun hazır bulunduğu toplantıda, yapılacak okula "Bayramiç Gülşen-Mustafa Çınaroğlu Anadolu Lisesi" adının verilmesi şartıyla 350 bin YTL bağışta bulundu.

Okur'un makamında yapılan imza törenine Gülşen-Mustafa Çınaroğlu, oğlu Mehmet Çınaroğlu ve Çınaroğlu ailesinin avukatı Cenap Apaydın katıldı. Yapılan imza töreninde kısa bir konuşma yapan Mustafa Çınaroğlu"Ben oğlumu liseye gönderebilmek için çok sevdiğim ilçemden ayrılmak zorunda kaldım. O yıllardan beri hep ilçeme bir lise yaptırmak istemişimdir. Kısmet bu güneymiş. Ayrıca uzun yıllar yaşadığımız tarihi evimizi de restore ederek gelirini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devrettik. Önümüzdeki yıllarda da binanın tamamını milli eğitime vermeyi düşünüyorum. Dileğim başka yardımseverlerin de yeni okullar yapılmasını sağlamasıdır. Her şeyin başı eğitim. Eğitimsiz toplumlar kalkınamaz ve başarılı olamaz" dedi.

Kaymakam Ahmet Okur da yaptığı konuşmada Mustafa Çınaroğlu'na teşekkür ederek, "Hayırsever aile Bayramiç'e bir okul yapılması için yardımda bulundular. Ayrıca yaşadıkları evin kira gelirini de fakir başarılı öğrencilerin okutulması için kullanılmak üzere Milli Eğitime bağışladı. İlçemize bu tür yardımların geleceğini umut ediyoruz. Biz de bu okulu yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz" dedi.

(SS-AÖ-MŞ)

07.07.2007 14:04 TSİ