Odunpazarı Belediyesi'nin Geri Kazanım Projesi

Odunpazarı Belediyesi'nin Geri Kazanım Projesi

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, "Geri Kazanım" Projesiyle 3 Ayda Bin 768 Ağacı Kesilmekten Kurtardıklarını Söyledi.

Odunpazarı Belediyesi'nin Geri Kazanım Projesi

Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, "Geri Kazanım" projesiyle 3 ayda bin 768 ağacı kesilmekten kurtardıklarını söyledi.

Sakallı, projenin Yenikent, Deliklitaş, Arifiye, Gültepe, İstiklal, Çankaya ve 75. Yıl mahallelerinde uygulandığını belirterek, "Projeyi ilerleyen zaman içerisinde belediyemizin hizmet alanının tümüne yaymayı planlanlıyoruz. Vatandaşlarımız; kağıt, cam, metal, plastik atıkları çöpe atmayıp, ayrı bir torbada biriktiriyor. Ekiplerimiz de haftanın belirli bir günü bu poşetleri bina girişlerinden topluyor. Uygulama bölgesinde 57 bin nüfus ve 26 bin konut bulunmaktadır" dedi.

"Ambalaj çöp değildir, kıymetini bilelim, geri dönüştürelim" sloganıyla yola çıktıklarını kaydeden Başkan Sakallı, "Proje ile bugüne kadar bin 768 ağacın kesilmesi önlendi. 2 bin 300 litre petrol tasarrufu sağlandı ve 5 bin ton karbondioksit oluşumu engellendi" diye konuştu.

(HÖ)

15.06.2007 21:00 TSİ

Kaynak: İHA