Nazik Gölü Haberleri

Nazik Gölü haber, Nazik Gölü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nazik Gölü - 21.4.2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum: "10 ayrı ilde 21 farklı bölge koruma altına alındı"
10 ayrı ilde 21 farklı bölge şu şekilde: Antalya; Düzlerçamı Ormanı, Güver uçurumu, Termessos antik kenti, Taşdibi yarımadası, Olbia-Aktalia antik kentleri arası doğal sit alanı. Ankara; Örençik Fosil Yatakları, Kirmer Çayı Mağaraları kenarı. Bitlis; Nazik gölü, Heybeli gölü.
Nazik Gölü - 21.4.2020
21 bölge "kesin korunacak hassas alan" ilan edildi
Van'ın Özalp ilçesindeki Akgöl, Başkale ilçesindeki İspiriz Dağı, Saray ilçesindeki Kazlıgöl, Tuz Gölü ve Değirmigöl, Muş'un Bulanık ilçesindeki Şor Gölü-Bulanık Ovası, Bitlis'in, Adilcevaz ilçesi ile Van'ın Erciş ilçesi sınırlarında bulunan Heybeli Gölü ve Ahlat ilçesindeki Nazik Gölü potansiyel doğal sit alanları da kesin korunacak hassas alan olarak tescillendi.
Nazik Gölü - 24.2.2020
Yüzeyi donan Nazik Gölü'nde balık avı
Bitlis'in Ahlat ilçesinde balıkçılar, yüzeyi buz tutan Nazik Gölü'nde tehlikeye aldırış etmeden balık avlıyor.
Nazik Gölü - 12.2.2019
Buzda Balık Avına Fotoğrafçı İlgisi
Her gün kilometrelerce karlı ve buzlu yolları kat eden balıkçılar, bulunan 30 kilometrekarelik alana sahip Nazik Gölü'nde kırdıkları buzlar sonucu oluşturdukları gözeneklerden ağlarını çekerek avladıkları balıkları satarak geçimlerini sağlıyor.
Nazik Gölü - 27.3.2018
Muş'ta "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ormanı" Kuruldu
Bulanık ilçesinde düzenlenen törenle kent merkezinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Nazik Gölü mevkisinde kurulan "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Ormanı"na 249 şehit için fidan dikildi.
Nazik Gölü - 5.3.2018
Nazik Gölü'ne 'Drone'lu Koruma
BİTLİS'in Ahlat ilçesine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Nazik Gölü için jandarma teknolojiden yararlanarak ilgi çeken koruma yöntemi buldu.
Nazik Gölü - 5.3.2018
Dha Yurt Bülteni-5
RENÇBER AZİZ KİMDİR? 1955 yılında Bingöl merkeze bağlı Akpınar köyünde dünyaya gelen Rençber Aziz, o dönemlerde kırsal kesimlerde salgın olarak görülen bir göz hastalığına 1 yaşındayken yakalanır ve gözlerini kaybeder. Aynı yıl içerisinde ailesi ile birlikte Bingöl'e göç eder ve Dere i-Kasaran Mahallesi'nde yaşamaya başlar. Rençber Aziz, 1968 yılında ailesinin yönlendirmesiyle hafız olur. 1971 yılında ise annesini kaybeder. İstanbul'da Çemberlitaş Mevlithan Mektebi'ne gider. Orada, Görme Engelliler Cemiyeti adındaki bir topluluk ile tanışır. Görme engellilere eğitim veren okullarda okuma-yazma öğrenir. 1977 yılında kendi bestelerini yaparak topluma müzikle mesajlar vermeye başlayan Rençber Aziz'in söylemleri ve müziği, dönemin siyasi ortamında engellenmeye çalışılır. Siyasi propaganda yaptığı gerekçesiyle hüküm giyen Rençber Aziz, 7 ay 9 gün cezaevinde hapis yatar ve 1978 yılında özgürlüğüne kavuşunca Bingöl'e döner. O dönemde ülkenin siyasi ortamından dolayı yurtdışına çıkan Rençber Aziz, Almanya'ya siyasi iltica talebinde bulunur. Zazaki, Kurmanci ve Türkçe eserlerden oluşan "Hesreta Azadi" adlı ilk albümünü Almanya'da plak olarak doldurtup eserler yapmaya başlayan Rençber Aziz, 1988 yılında Almanya'nın Hannover kentinde yüksek bir binadan düşüp hayatını kaybeder. 33 yıllık yaşamına gönül gözüyle bakan bir hayat hikayesi ve önemli eserler sığdıran Rençber Aziz'in parçalarını günümüzde Servet Kocakaya ve Ahmet Arslan gibi ünlü sanatçılar seslendirirken, Bingöl'deki birçok yerel sanatçı da ünlü ozanın eserlerini seslendirmektedir.     Görüntü Dökümü ------------------------- -Tiyatro sahnesinden detaylar -Oyunu Yazan ve Yöneten Abdullah caf'ın Konuşması -Genel ve detay görüntüler Haber-Kamera: Aziz ÖNAL/BİNGÖL, - ======================================================== 8)NAZİK GÖLÜ'NE 'DRONE'LU KORUMA BİTLİS'in Ahlat ilçesine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Nazik Gölü için jandarma teknolojiden yararlanarak ilgi çeken koruma yöntemi buldu.
Nazik Gölü - 5.3.2018
Nazik Gölü'ne 'Drone'lu Koruma
BİTLİS'in Ahlat ilçesine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan Nazik Gölü için jandarma teknolojiden yararlanarak ilgi çeken koruma yöntemi buldu.
Nazik Gölü - 5.3.2018
Jandarmadan Kaçak Balık Avına "Drone"Lu Takip
Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Nazik Gölü'nde jandarma ekipleri kaçak balık avını engellemek için drone ile izleme yapıyor.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nazik Gölü Haberleri | Nazik Gölü Haber - Haberler - Nazik Gölü haberleri, son dakika nazik gölü haber ve gelişmeleri burada. Dünyanın 2. büyük krater gölü etrafında yürüyüş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 06:05:10. #1.14#
title