MUSA ANTER HABERLERİ

Musa Anter haber, Musa Anter son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Musa Anter

Musa Anter

Doğum Yeri Mardin / Türkiye

Musa Anter Kimdir ?

Musa Anter (d. 1920 – ö. 20 Eylül 1992), Apê Musa (Musa Amca) lakaplı Kürt yazar, şair ve gazeteci. Musa Anter, 1920 yılında Mardin'e bağlı Nusaybin ilçesinin Eskimağara köyünde doğdu. İlkokulu Mardin'de, ortaokul ve liseyi Adana'da okudu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Annesi Fesla Hanım, Türkiye'nin ilk kadın muhtarlarından biridir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Musa Anter - 19.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1992- Özgür Gündem gazetesi yazarı Musa Anter, Diyarbakır'da öldürüldü.
Musa Anter - 18.09.2021
19.09.2021 Yasaklama Kararı
19. 09. 2021 Yasaklama KararıDünya genelinde Covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte, Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler; Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda uygulamaya geçirilen tedbirler kapsamında, salgının artış hızının önce yavaşladığı, akabinde durduğu, son günlerde ise bir düşüş eğilimine girdiği görülmüştür. İleri Yurt adlı gazeteyi çıkaran Musa ANTER, 20 Eylül 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Seyrantepe mahallesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülmüştür.
Musa Anter - 03.06.2021
Hdp'nin Miting İzin Talebiyle İlgili Duyuru
04 Haziran 2021 Cuma günü HDP Van İl Başkanlığı organizesinde ilimiz Musa Anter Kavsağı'nda açık hava toplantısı düzenlemek istenilmiş, konu 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun 17.
Musa Anter - 02.06.2021
HDP'nin miting talebine izin çıkmadı
HDP Van İl Başkanlığının 4 Haziran 2021 günü Musa Anter Parkı'nda miting yapmak için izin talebinde bulundu.
Musa Anter - 25.09.2020
MHP Grup Başkanvekili Akçay: "CHP, Kandil, Pensilvanya ve HDP'nin uydusu haline gelmiştir"
CHP'nin Kandil, Pensilvanya ve HDP'nin vesayetine girdiğini iddia eden Akçay, Kılıçdaroğlu'nun, FETÖ kumpasıyla CHP'nin başına geçmesiyle birlikte CHP'de bir kimlik değişimi yaşandığını savundu. Akçay, şu ifadeleri kullandı: "Kılıçdaroğlu CHP'yi kökünden kopartarak Kandil, Pensilvanya ve HDP'nin uydusu haline getirmiştir. Kılıçdaroğlu, milli hassasiyeti olan CHP'lileri tasfiye ederken, PKK, FETÖ ve HDP destekçilerini yönetime almıştır. İmralı canisinin taleplerini CHP'nin çözüm önerisi olarak kamuoyuna sunan Kılıçdaroğlu, PKK'nın Suriye uzantısı YPG için 'terör örgütü değildir' demiştir. Diyarbakır'da hendek kazan PKK'lı teröristlere 'barikatları kuran arkadaşlar' diyerek sahiplenen Kılıçdaroğlu, PKK terör örgütüne yakınlığıyla bilinen bir televizyon kanalında anayasanın ilk 3 maddesinin değiştirilmesini ve anayasadan Türk kelimesi çıkarılmasını istemiştir. Türkiye'nin her milli meselesini muhalefet maskesiyle baltalamaya çalışan Kılıçdaroğlu; Suriye'de Esadcı, Libya'da Hafterci, Mısır'da Sisici, Rusya'da Putinci olmuştur. FETÖ destekçilerini CHP yönetimine alan, 15 Temmuz hain darbe girişimine 'tiyatro' diyen Kılıçdaroğlu, terör örgütleriyle mücadele için 20 Temmuz'da çıkarılan OHAL yasasını 'sivil darbe' diyerek FETÖ'ye sahip çıkmıştır. CHP, bu haliyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ihanet etmektedir." - "CHP, Atatürk düşmanlarının merkezi haline geldi" CHP'nin Atatürk düşmanlarının toplanma merkezi haline geldiğini öne süren Akçay, " CHP yönetimi neredeyse her gün bir Atatürk düşmanına sahip çıkmaktadır. Son olarak CHP'li Özel de Atatürk'ün annesine küfrettiği için 45 gün gözaltına alınan PKK yandaşı Musa Anter'i, ölüm yıl dönümünde rahmetle anmıştır.
Musa Anter - 13.09.2020
Haftanın tarihine bakış
1992- Özgür Gündem gazetesi yazarı Musa Anter, Diyarbakır'da öldürüldü.
Musa Anter - 23.03.2020
DHA YURT BÜLTENİ -7
Öğrenci Emine Tekel'in uzaktan verilen dersi izlemesi Emine Tekel'in ders çalışması Genel ve Detay görüntü Haber- Kamera: Cemil SEVAL / MANİSA, ===================== Vanlılar sokağa çıkmaya devam etti, banklar kaldırıldı  VAN'da koronavirüs tedbirlerine rağmen vatandaşlar sokağa çıkmaya devam edince Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez'in talimatı ile parklardaki banklar kaldırıldı.   Koronavirüse karşı yapılan 'evde kal' çağrısına rağmen Van'da vatandaşlar dışarı çıkmaya devam ediyor. Her türlü uyarıya rağmen vatandaşların sokak ve ceddeleri doldurması üzerine Büyükşehir Belediyesi, parklardaki bankları kaldırdı. Banklarda oturanlardan ise evlerine gitmeleri istendi.   Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanı Mehmet Kaptanoğlu, belediyelerin vatandaş odaklı çalışan kuruluşlar olduğunu belirterek,"Bizler de bu parkları, bahçeleri yaparken vatandaşımızın eğlenmesi, oturup dinlenmesi için yaptık. Fakat son gelişmelerden sonra vatandaşın hizmetine sunulan bankları, vatandaşımızın sosyal mesafesini koruma adına kaldırmak durumunda kaldık. 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza sokağa çıkma yasağı getirildi. Bu kapsamda 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız dışarı çıkamayacaklar. Fakat, 65 yaş altı vatandaşlarımızın da parklarda koronavirüs yayılımını önleme adına oturmalarını engellemek için banklarımızı kaldırmak durumunda kaldık. Van'da Büşükşehir Belediyesi bünyesinde 19 park var.  Şu ana kadar 4 parktaki bankları kaldırdık. Dabbaoğlu, Musa Anter, Ahmedi Hani ve Demokrasi parklarındaki bankları kaldırdık.
Musa Anter - 01.01.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
Esenler metro istasyonunda saat 03.00 sıralarında iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Kavgada yaralanan Musa Anter Ö.
Musa Anter - 01.01.2020
Esenler'de metro istasyonundaki bıçaklı kavgada 6 kişi gözaltına alındı
Esenler metro istasyonunda saat 03.00 sıralarında iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Kavgada yaralanan Musa Anter Ö.
Musa Anter - 01.01.2020
ESENLER'DE METRO İSTASYONUNDAKİ BIÇAKLI KAVGADA 6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Esenler metro istasyonunda saat 03.00 sıralarında iki grup arasında bıçaklı kavga çıktı. Kavgada yaralanan Musa Anter Ö.
Musa Anter - 01.01.2020
Metrodaki bıçaklı kavgaya ilişkin 6 gözaltı
Esenler'de gece saatlerinde metro içerisinde iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 4 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından yaralılar Musa Anter Özçelik ile Beytullah Özbaysar ambulansla hastaneye kaldırılmıştı.
Musa Anter - 01.01.2020
Metroda 4 kişinin yaralandığı bıçaklı kavga
Başından, belinden ve omuzundan yaralı olan Musa Anter Özçelik ile ense ve elinden yaralanan Beytullah Özbaysar ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edildi.
Musa Anter - 25.12.2019
Musa Anter cinayeti davası
Yazar Musa Anter'in 1992'de öldürüldüğü ve eski AK Parti Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralandığı olayla bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da arasında bulunduğu 19 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
Musa Anter - 02.12.2019
Hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 4 yaralı
DİYARBAKIR'da hafif ticari araçla otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada 2'si ağır 4 kişi yaralandı.  Kaza, akşam saatlerinde Kayapınar ilçesi Musa Anter Caddesi'nde meydana geldi.
Musa Anter - 02.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-20
Evde yapılan incelemede, Ok çiftinin sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendiği ortaya çıktı.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Felekşan Ok ve eşi Veli Ok'un evlerinin bulunduğu Mahalleden detay görüntü.  -Sağlık ekiplerinden polis ve vatandaşlardan görüntüler.  -Felekşan Ok ve eşi Veli Ok isimli zehirlenen şahısların sağlık ekiplerince evlerinden çıkarılırken -Sobadan zehirlenen eşler sağlık ekiplerince ambulansa bindirilirken detay görüntüler.  Haber - Kamera: Bahattin ALBAYRAK / ÇİNE (Aydın), ========================== Hafif ticari araçla otomobil çarpıştı: 4 yaralı DİYARBAKIR'da hafif ticari araçla otomobilin kafa kafaya çarpıştığı kazada 2'si ağır 4 kişi yaralandı.  Kaza, akşam saatlerinde Kayapınar ilçesi Musa Anter Caddesi'nde meydana geldi.
Musa Anter - 25.09.2019
Musa Anter cinayeti davası
Yazar Musa Anter'in 1992'de öldürülmesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralanmasına ilişkin bazı eylemlerden sorumlu tutulan "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım da dahil olmak üzere 18 sanık hakkındaki davanın duruşmasına devam edildi.
Musa Anter - 25.09.2019
Musa anter'in öldürülmesi davasında eski ohal valisi erkan tanık olarak dinlendi
YAZAR Musa Anter'in 1992'de Diyarbakır'da öldürülmesi, Ak Partili Orhan Miroğlu'nun yaralanması ve bazı faili meçhul cinayetlere ilişkin görülen davada, eski Olağanüstü Hal (OHAL) Valisi Ünal Erkan tanık olarak dinlendi.
Musa Anter - 22.09.2019
Van'da kadınlar 'süslü kadınlar bisiklet turu' için bir araya geldi
Van'da kent merkezindeki Musa Anter Parkı'nda Bisiklet Antrenörü Kader Cin'in öncülüğünde, 50 kadın, 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' etkinliği için bir araya geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Musa Anter Haberleri | Musa Anter Kimdir - Haberler - Musa Anter haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Musa Anter kimdir, hayatı ve biyografisi. AK Parti'li Miroğlu: Erdoğan, bölgenin sigortası ve güvencesi konumunda.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 12:39:52. #1.16#

title